Ilves soovitab uuele valitsusele mõeldes piiblit lugeda

Eesti eelmine riigipea Toomas Hendrik Ilves
Eesti eelmine riigipea Toomas Hendrik Ilves Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti eelmine president Toomas Hendrik Ilves soovitab sündivale valitsuskoalitsioonile mõeldes piiblit lugeda.

"Eesti põhiseaduse paragrahvi 40 järgi on riik ja kirik lahus, ent pühapäeva hommikul, Eesti sisepoliitilise olukorra kujundajaile mõeldes, tasub Piiblit lugeda. Täna siis Jesaja raamatust ‪5:20‬: "Häda neile, kes nimetavad head halvaks ja halba heaks, neile, kes teevad valguse pimeduseks ja pimeduse valguseks, magusa mõruks ja mõru magusaks!"," kirjutas Ilves sotsiaalmeedia kanalis Facebook.

"Liberaalne demokraatia ja kuulumine Euroopa väärtusruumi on olnud Eesti paleus alates Noor-Eestist ja sõnaselgelt väljendatud Iseseisvusmanifestis. Sellel on kindlad alused, mis eristavad seda muudest, liba-demokraatia vormidest, olgu siis "rahva-", "juhitud", ja Eestiski kiidetud "mitteliberaalsest" demokraatiast," kirjutas Ilves sotsiaalvõrgustikus Twitter.

Laupäeval tegid Keskerakond, Isamaa ja Eesti Konservatiive Rahvaerakond avalikuks oma loodava koalitsiooni lepingu ning uue valitsuse ministrikandidaadid.

Uus koalitsioon ei saa siiski sündida enne, kui Reformierakonna liider Kaja Kallas kes sai valimiste võitjana presidendilt esimesena volitused valitsus moodustada, oma katse ära teeb. Kallas on lubanud riigikogu ette tulla 15. aprillil.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: