Lagarde: Brexiti ajapikendus hoiab ära katastroofi

Inimesed IMF-i hoones Washingtonis.
Inimesed IMF-i hoones Washingtonis. Autor/allikas: Andrew Caballero-Reynolds/AFP/Scanpix

Euroopa Liidu otsus anda Ühendkuningriigile blokist väljumiseks kuus kuud ajapikendust hoiab ära katastroofi, kuid jätab õhku ebakindluse Brexiti osas, ütles neljapäeval Rahvusvahelise Valuutafondi IMF juht Christine Lagarde.

"Vähemalt ei lahku ÜK 12. aprillil ilma leppeta," ütles Lagarde ajakirjanikele enne IMF-i ja Maailmapanga kevadkohtumist. 

"See annab arvatavasti majanduses tegevatele inimestele aega valmistuda paremini kõigiks variantideks -- ma pean silmas eelkõige ÜK tööstureid ja töötajaid --, et püüda kindlustada oma tulevikku." 

EL-i liidrid leppisid kolmapäeval kokku lükata Brexit edasi kuni kuue kuu võrra, et hoida ära kaootiline lahkumine EL-ist 29. märtsil.

Kuid Lagarde'i sõnul see probleemi ei lahenda. 

"On ilmselge, et see tähendab ebamäärasuse jätkumist ega lahenda, vaid lükkab edasi võimalikud kohutavad tagajärjed, sest me oleme veendunud, et leppeta Brexitil oleks majandusele kohutavad tagajärjed."

IMF rõhutas, et Brexitit ümbritsev ebamäärasus ja kaubandustülid mitmel pool maailmas kujutavad endast suurt riski sel aastal aeglustuvale maailma majanduskasvule. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: