Tallinna Sadam maksab 35,24 miljonit eurot dividende ({{contentCtrl.commentsTotal}})

AS-i Tallinna Sadam aktsionärid kinnitasid teisipäeval peetud üldkoosolekul ettevõtte mulluse majandusaasta aruande ja dividendi 13,4 senti aktsia kohta ehk kokku summas 35,242 miljonit eurot.

Samuti kinnitasid aktsionärid Tallinna Sadama viieliikmelise nõukogu liikmete nimetamiskomitee.

Aktsionäride üldkoosolekul osales 81,72 protsenti ettevõtte 263 miljonist häälest, teatas ettevõte teisipäeval Nasdaq Tallinna börsile.

Üldkoosoleku otsusel kinnitati ühehäälselt 2018. aasta majandusaasta puhaskasum summas 24 423 303 eurot ja eelmiste perioodide jaotamata kasum 42 100 654 eurot. Aktsionäride üldkoosoleku otsusel makstakse aktsionäridele dividendi 0,134 eurot aktsia kohta, kokku summas 35 242 000 eurot.

"Eelmine aasta oli Tallinna Sadamale edukas. Kasvatasime nii käivet kui ka kasumit, mida mõjutasid muu hulgas rekordiline kruiisihooaeg, reisijate arvu suurenemine, Botnica suure lepingu leidmine Kanada vetes, vedellasti mahtude kasv ning ka Targa Sadama lahenduse käivitamine," ütles aktsionäride ees Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm.

2018. aastal läbis Tallinna Sadamat 10,6 miljonit reisijat ja 20,6 miljonit tonni kaupa ning ettevõtte müügitulu oli 130,6 miljonit eurot ja puhaskasum 24,4 miljonit eurot.

"Arvestame ettevõttele uute võimaluste leidmisel lähiaastatel kogu merendus- ja logistikavaldkonna trendidega nagu suuremate laevade teenindamise võimekus, digitaliseerimine ja uute tehnoloogiate kiire kasutuselevõtmine," kirjeldas Kalm aktsionäridele ettevõtte tulevikuplaane ning tõi näidetena täisautomaatsed terminalid, mehitamata laevad, rohelise sadama. "Lähiaastatel keskendub Tallinna Sadam ka juba töös olevale D-terminali laiendamisele, parvlaevaäri arendamisele ning Tallinna linna sadamaala väärindamisele ja arendamisele."

Dividendiõiguslike aktsionäride nimekiri fikseeritakse 28. mail ning dividendid makstakse aktsionäridele kahe maksena välja 4. juunil. Dividendide kogusummast 35 miljonile eurole rakendub madalam dividendi tulumaks 14 protsenti ning ülejäänule dividendi tulumaks 20 protsenti. Eraisikutest aktsionäridele makstavatelt dividendidelt peetakse vastavalt tulumaksuseadusele kinni seitse protsenti tulumaksu.

Tallinna Sadama aktsionäride üldkoosolek valis ka ettevõtte nõukogu liikmete viieliikmelise nimetamiskomitee järgmises koosseisus: valitsuse moodustatud nimetamiskomitee esimees Erkki Raasuke, rahandusministeeriumi kantsler Veiko Tali, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Ando Leppiman, AS-i SEB Varahaldus juhatuse liige Sven Kunsing ning Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga transpordi osakonna projektijuht Elena Kiseleva.

Tegemist oli esimese korralise aktsionäride koosolekuga pärast AS-i Tallinna Sadam aktsiate esmasel avalikku emissiooni (IPO) 2018. aastal.

Kontserni 2018. a müügitulu oli 130,6 miljonit eurot, korrigeeritud EBITDA 74,4 miljonit eurot ning puhaskasum 24,4 miljonit eurot.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: