Tallinna Sadam pole loobunud plaanist viia veokite vedu Vanasadamast Muugale

Foto: ERR/Priit Luts

Eckerö Line'i kaubalaeva lisandumine Tallinna-Helsingi liinile suurendab ummikute ohtu Vanasadama piirkonnas, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Tallinna Sadama teatel pole laevaliini avamise asjaolud veel lõpuni selged, samuti on pikem plaan viia Eckorö Line'i kaubalaeva liin Muuga sadamasse.

Kõlvart ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Tallinna Sadam ei teavitanud linnavõime kavatsusest avada uus laevaliin, mis tooks kaubalaevad Vanasadamasse A- terminali.

"Me saame aru, et see otsus tähendab seda, et ummikute oht ja ummikute maht hakkab kesklinnas kasvama. Teoreetiliselt võiks ju mõelda selle peale, et rekad liiguvad ainult öisel ajal, siis oleks muidugi palju mõistlikum. Kas see saab olla ainult linna otsus? Ma arvan ei saa. Kas seadusandja võiks anda linnale rohkem võimalusi mõjutada selliseid otsuseid? Ma arvan, et see oleks õige. Aga loomulikult see tähendab ka läbirääkimisi," ütles Kõlvart.

Eckerö Line on teatanud, et juba juunist sõitmist alustava laeva autotekil on 2000 liinimeetrit. Tallinna Sadam aga kinnitab, et kuna tegemist on alles eellepinguga, pole kõik tingimused veel selged ja seetõttu ei teavitatud sellest ka Tallinna linnavalitsust.

"Meie enda poolt saame ainult öelda, et kõik spekulatsioonid, mis täna tehakse, on väga esialgsed kahel põhjusel: esiteks, me ei tea täpselt, milline laev tuleb, kui palju on seal liinimeetreid, kas üldse tuleb; teiseks, ega siis uue laeva tulek turgu ei suurenda ehk sõiduautode ja veoautode hulk, mis liigub Soome ja Eesti vahet, selle laeva tulekus kuidagi ei suurene," selgitas Tallinna Sadama juhatuse liige Margus Vihman.

Küll suurendaks mõningal määral sõidukite arvu kesklinnas praegu Muuga sadamas vaid veoautosid vedava Seawindi ületoomine Vanasadamasse. Kuid just viimast ähvardab laevaomanik Tallink Eckerö Line'i plaani vastu teha.

"Me väga loodame, et Tallinna Sadam astub sammud, et Eckerö Line võrdselt Talllinkiga alustab oma reise Muugalt, mis looks võrdse kohtlemise. Ja kui Tallinna Sadam kavatseb seal teha erandeid, siis ei jää ka meil kahjuks midagi muud üle, kui tuua oma Seawind, mis Muugalt opereerib, Tallinna Vanasadamasse, sest konkurentsiolukord on muutunud," rääkis Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Vihman kinnitas, et Tallinna Sadam pole loobunud oma pikaajalisest strateegiast viia võimalikult palju veokeid Vanasadamast Muugale.

"Seawind on seal kenasti alustanud. Meie nägemus on, et kui nüüd ka Eckeröl peaks tulema uus laev, siis kohe, kui me oleme seda Muugal valmis vastu võtma, me suuname selle Muugale," ütles VIhman.

Muuga sadam on valmis Eckerö uut laeva vastu võtma alles pärast täpsete laeva parameetrite selgumist ja seejärel vajalike muudatuste tegemist sildumiskai juures.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: