Kaljulaid rääkis Zelenskile korruptsioonivastase võitluse tähtsusest

Presidendid Zelenski ja Kaljulaid Kiievis.
Presidendid Zelenski ja Kaljulaid Kiievis. Autor/allikas: Presidendi kantselei

Esmaspäeval Kiievis Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski ametisse vannutamisel osalenud ning seejärel uue presidendiga töökohtumise pidanud president Kersti Kaljulaid rõhutas korruptsioonivastase võitluse tõhustamise ja majanduskeskkonna usaldusväärsuse suurendamise olulisust Ukrainas.

President Kaljulaid õnnitles president Zelenskit ametisse asumise puhul ning avaldas oma kolleegile jätkuvat toetust Ukraina Euroopa Liidu ja NATO-suunaliste püüdluste osas. "Ukraina kuulub Euroopasse ja Euroopa ei tohi unustada, et Ukrainas käib sõda ning Krimm on jätkuvalt okupeeritud," ütles Eesti president.

Samas tõi riigipea välja, et kogu läänemaailm jälgib pingsalt uue riigipea esimesi samme nii võtmeametikohtade täitmisel kui poliitikate kujundamisel.

"Välisinvesteeringuid mittesoosiv majanduskeskkond ja ka kohati takerduv korruptsioonivastane võitlus on probleemid, mis takistavad Ukraina arengut ja inimeste jõukuse kasvu. Ametisse asunud riigipeal on hea võimalus nüüd näidata, et Ukraina püsib jätkuvalt valitud kursil nende probleemidega võitlemisel," ütles president Kaljulaid pärast kohtumist oma Ukraina kolleegiga.

Kaljulaid oli esmaspäeval töövisiidil Ukrainas, kus osales president Zelenski ametisse vannutamisel ning kohtus riigipeaga.

Lisaks toimus Kiievis kolme Balti presidendi ja Ameerika Ühendriikide energeetikaministri Rick Perry töökohtumine

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: