ERJK asub uurima valimiste eel eetris olnud Helmete raadiosaateid

Raadio VEF.
Raadio VEF. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) asub selgitama, kas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poliitikute Mart ja Martin Helme TRE Raadio saate "Räägime asjast" puhul võib olla tegemist varjatud valimisreklaamiga.

"Kuulame saated üle, et hinnata, kas tegemist on tasulise reklaamiga või on need käsitletavad keelatud annetusena" ütles neljapäeval ERR-ile komisjoni aseesimees Kaarel Tarand. "Menetlust me veel ei algata."

Tarand märkis, et samamoodi on ERJK tegelenud samalaadsete juhtumitega näiteks Pervõi Baltiiski Kanali eetris olnud saadete osas.

Ettepaneku saate "Räägime asjast" vastavust seadustele uurimiseks tegi ERJK liige Väino Linde, kes kuulub Reformierakonda. Tegemist on saadetega, mis läksid eetrisse enne mai lõpus toimunud Euroopa Parlamendi valimisi.

Politsei on alustanud omakorda laekunud kaebuse peale menetlust, et kindlaks teha, kas valimispäeval eetris olnud saate puhul oli tegemist karistusseadustiku rikkumise ehk keelatud agitatsiooniga.

Politsei tegi TRE Raadiole ettekirjutuse saatelõikude eemaldamiseks veebist. "Kõik täpsed asjaolud on selgitamisel ning menetluse käigus selgub, kes keelu vastu eksis," ütles ERR-ile politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja. Praegu menetlus veel kestab.

TRE Raadio läheb eetrisse kokku kolmelt sageduselt. "Räägime asjast" on eetris pühapäeviti, kõnealune saade oli eetris Euroopa Parlamendi valimispäeval ehk 26. mail.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: