Putin: USA ja Venemaa alustavad kõnelusi tuumarelvastuskontrolli üle

Putin ja Trump Osakas
Putin ja Trump Osakas Autor/allikas: EPA / Scanpix

Venemaa ja USA välisminister alustavad kõnelusi tuumarelvastuskontrolli üle, kuid see ei pruugi viia START III tuumadesarmeerimisleppe pikendamisele, ütles laupäeval Vene president Vladimir Putin.

"Oleme teinud oma välisministritele ülesandeks alustada sel teemal konsultatsioone... kuid praegu ei saa veel öelda, kas need viivad STARTIII pikendamisele," ütles Putin Osakas pärast G20 tippkohtumist ajakirjanikele.

USA ja Venemaa on teatanud, et lahkuvad keskmaa tuumajõudude (INF) lepingust, süüdistades teineteist selle rikkumises. Lepingu ülesütlemine peaks jõustuma augusti algul. 

USA ja Venemaa on alustanud esialgseid arutelusid 2021. aasta veebruaris aeguva strateegilise tuumarelvastuse lepingu (START III) pikendamise üle. 

Ühendriikide valitsus tahab sõlmida relvastuskontrollilepingut, kuhu kuuluksid nii Venemaa kui ka Hiina, kes on oma tuumaarsenali tempokalt kasvatamas, kuid jääb selles vallas endiselt Washingtonist ja Moskvast kaugele maha.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: