X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

EL ähvardab kehtestada USA kaupadele 35 miljardi euro väärtuses tariife

Cecilia Malmström
Cecilia Malmström Autor/allikas: AFP / Scanpix

Euroopa Liit on valmis kehtestama 35 miljardi euro väärtuses tariife USA kaupadele, kui Washington kehtestab tariifid EL-i autodele, teatas Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström teisipäeval.

Malmström märkis, et Euroopa ja USA plaan saavutada piiratud kaubanduslepe on tupikseisus.

Kaubandusvoliniku karmisõnaline avaldus Euroopa Parlamendi uuele koosseisule oli meeldetuletus, et transatlantilised pinged on kõrged hoolimata sellest, et põhitähelepanu on suunatud Washingtoni kaubandussõjale Hiinaga.

"Me ei aktsepteeri ühtegi hallatud kaubandust, kvoote ega vabatalikke ekspordipiiranguid ja kui saavad olema tariifid, siis meil on tasakaalustav nimekiri," ütles Malmström europarlamendi komisjonile.

"See (nimekiri) on põhimõtteliselt valmis 35 miljardi euro (39 miljardi dollari) väärtuses. Ma loodan, et meil ei tule seda kasutada," sõnas ta.

USA president Donald Trump kaalub ikka veel karistavate tollide kehtestamist autoimpordile, põhjendades seda riikliku julgeolekuga. Malmströmi sõnul on selline õigustus igati alusetu.

"Me tervitame USA otsust mitte kehtestada veel tariife autodele ja autoosadele," ütles ta. "Kuid see arusaam, et Euroopa autod võivad olla riikliku julgeoleku oht USA-le, on loomulikult absurdne."

Malmström märkis, et USA ei näita tahet liikuda kaubanduskõnelustega edasi.

"USA ei ole valmis neid alustama, kui põllumajandus ei ole kaasatud, kuid see on punane joon meie jaoks," lausus ta. "Nii et praegu ei juhtu siin mitte midagi."

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: