X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Trump ähvardas taas Euroopat 25-protsendilise autode tollimaksuga

{{1579693080000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Kui eurooplased Ühendriikidega kaubandusleppeni ei jõua, kehtestavad Ühendriigid Euroopa Liidu autodele 25-protsendilise karistava tollimaksu, ütles USA president Donald Trump.

"Euroopa Liiduga on raskem asju ajada kui kellegi teisega. Nad on meie riiki aastaid ära kasutanud," ütles Trump usutluses Fox Business Newsile.

"Lõpuks on see väga lihtne, sest kui me ei saa lepet, kehtestame me 25-protsendilise tollimaksu nende autodele," lisas ta.

Mnuchin ähvardas Euroopat digimaksu kehtestamisel samuti autotolliga

Kui euroopased kehtestavad digimaksu, mis tabab peamiselt USA tehnoloogiahiide, kehtestab Washington karistava tollimaksu Euroopa Liidu autodele, ähvardas Ühendriikide rahandusminister Steven Mnuchin kolmapäeval.

"Kui inimesed tahavad meie digifirmadele meelevaldselt makse kehtestada, kaalume me meelevaldsete maksude kehtestamist autofirmadele," ütles Mnuchin Davosi maailma majandusfoorumil (WEF).

USA ja Prantsusmaa jõudsid digimaksuvaidluses ühise raamistikuni

USA ja Prantsusmaa jõudsid kokkuleppele ühises üleilmses raamistikus, millega lõpetatakse Ameerika IT-hiide ähvardavat Prantsuse digimaksu ümbritsev vaidlus, ütles Prantsuse rahandusminister.

"Jõudsime kokkuleppele... ühises globaalses raamistikus," ütles Bruno Le Maire pärast kõnelusi USA rahandusministri Steven Mnuchiniga Davosi majandusfoorumil.

Prantsuse ministri sõnul tähendab lepe, et Prantsusmaa lükkab digimaksuga nõutud maksete sissenõudmise 2020. aasta detsembrisse ning USA plaanitud sanktsioone ei kehtesta.

Ühendkuningriik lubas kehtestada digimaksu USA ähvardustest hoolimata

Ühendkuningriik plaanib USA ähvardustest hoolimata kehtestada aprillis tehnoloogiahiidudele digimaksu, ütles Briti rahandusminister Sajid Javid.

"Plaanime digiteenuste maksuga aprillis edasi minna," ütles Javid Davosi foorumil pärast USA rahandusministri Steven Mnuchini ähvardust kehtestada vastulöögina karistav toll Euroopa autodele.

Ühendkuningriigi maks puudutab tehnoloogiafirmasid nagu Amazon, Google ja Facebook. Javidi sõnul on digimaks proportsionaalne ja ajutine. 

"See kaotatakse, kui leitakse rahvusvaheline lahendus," ütles minister. 

Mnuchini sõnul riskeerivad hetkel vastumeetmetega Suurbritannia ja Itaalia. Rooma juba on tehnoloogiafirmadele maksud kehtestanud. 

Austrias jõustus digimaks 1. jaanuaril, Prantsusmaa on digimaksukava esialgu peatanud. 

Prantsuse president Emmanuel Macron ja USA president Donald Trump pikendasid digimaksu kõnelusi aasta lõpuni. Prantsusmaa on rõhutanud, et loobub digimaksuplaanist, kui jõutakse rahvusvahelise lahenduseni Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) vahendusel.

OECD juht Angel Gurria on kutsunud Ühendkuningriiki maksu kehtestamisega ootama, teatas kolmapäeval Briti rahvusringhääling BBC. 

Rahvusvahelisel tasemel üksmeelselt kokku lepitud maksu puudumisel valitseks vaid segadus ja pinged kasvaksid kõikjal, ütles Gurria. 

Eelmine ÜK rahandusminister Philip Hammond teatas oma ametiajal plaanist jõustada 2-protsendine maks tehnoloogiafirmadele, mille aastakäive on vähemalt 500 miljonit naela (590 miljonit eurot). 

Trump: pean WTO-s "väga dramaatiliselt" muutvaid kõnelusi

Maailma Kaubandusorganisatsioon (WTO) kohtleb USA-d ebaõiglaselt ja ühenduse muutmise üle peetakse kõnelusi, ütles USA president Donald Trump kolmapäeval Davosi majandusfoorumil. 

"Mul on käinud nendega vaidlus pikemat aega, sest meie riiki pole koheldud õiglaselt," ütles Trump, kui tema kõrval oli WTO juht Roberto Azevedo. 

"Me räägime leppes täiesti uuest struktuurist... Meil tuleb midagi ette võtta," sõnas Trump. 

Trump: Thunberg võiks suunata oma tähelepanu USA asemel teistele

Trump teatas kolmapäeval, et talle oleks hirmsasti meeldinud kohtuda Rootsi kliimaaktivisti Greta Thunbergiga, kuid lisas, et aktivist peaks suunama kliimamuutuse vastases kampaanias oma tähelepanu teistele riikidele peale USA. 

"Ma oleksin hea meelega temaga kohtunud," ütles Trump Davosi majandusfoorumil, kus osales ka Thunberg.

Presidendi sõnul pole kõige hullemad saastajad mitte Ühendriigid, vaid teised. 

"Greta peaks keskenduma neile," ütles Trump ajakirjanikele. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: