Õiguskantsler: Viru vangla peaprobleem on ametnike puudus

Viru vangla.
Viru vangla. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Viru vanglasse kontrollkäigu teinud õiguskantsler märkis, et vangla peamine probleem on kinnipeetavate ja vahistatutega vahetult tegelevate ametnike puudus.

See mõjutab nii ametnike töömeeleolu kui ka vangla suutlikkust kinnipeetavate ja vahistatutega tegelda, samuti on keeruline nõnda tagada vangla julgeolekut, seisab kotrollkäigu kokkuvõttes.

Viru Vangla peab koostöös justiitsministeeriumiga jätkama pingutusi, et täita valvurite, vanemvalvurite ja inspektor-kontaktisikute vabad ametikohad. Analüüsida tuleks ka väljaõppesüsteemi ja koolitusvõimalusi ning hinnata, kas pakutav töötasu on piisavalt atraktiivne, leidis õiguskantsler Ülle Madise.

Positiivne on, et võrreldes eelmise kontrollkäiguga on kinnipeetavatel ja vahistatutel paremad võimalused helistamiseks, märkis õiguskantsler. Tõsiselt on tegeldud alaealiste ja noorte kinnipidamise eest vastutava kolmanda üksusega.

"Korrarikkumised on kolmandas üksuses vähenenud ning üksuse õhkkond on võrreldes 2016. aastaga märgatavalt paranenud. Jätkata tuleb head tavaga kaasata kolmanda üksuse kinnipeetavaid ja vahistatuid neid puudutavate otsuste tegemisse," lisas õiguskantsler.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: