Hiina üritas sotsiaalmeediat kasutada Hongkongi meeleavaldajate vastu

Twitter.
Twitter. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hiina üritas sotsiaalmeediat kasutada Hongkongi meeleavaldajate vastu, teatasid esmaspäeval suhtlusvõrgustikud Facebook ja Twitter.

"Avastasime märkimisväärse riigi toetusega infooperatsiooni, mis oli keskendunud Hongkongi sündmustele, eriti protestiliikumisele ja nende üleskutsetele poliitilisteks muutusteks," kirjutas Twitter teadaandes.

Facebook teatas eraldi avalduses, et vihje Twitterilt viis mitmete Facebooki külgede, rühmade ja kontode eemaldamiseni, mis olid seotud ebatavalise käitumisega ja Hongkongi sündmustele keskendunud koordineeritud võrgustikuga ning baseerus Hiinas.

"Põhjaliku uurimise tulemusena on meil usaldusväärsed tõendid, et tegemist oli koordineeritud ja riigi toetatud operatsiooniga," lisas Twitteri esindaja.

Facebooki küberturvalisuse ülema Nathaniel Gleicheri andmetel kõrvaldati seitse külge, kolm rühma ja viis kontot, mille algupära oli Mandri-Hiinas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: