Hongkongi politsei kasutas protestijate vastu esmakordselt veekahureid

Meeleavaldajad Hongkongis barrikaadide taga, politsei kasutab pisargaasi.
Meeleavaldajad Hongkongis barrikaadide taga, politsei kasutab pisargaasi. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Hongkongi politsei kasutas pühapäeval esmakordselt meeleavaldajate vastu veekahureid, mida linna kolm kuud raputanud rahutustes pole varem välja toodud.

Meeleavaldused Hongkongis olid algselt suunatud väljaandmiseelnõu vastu Mandri-Hiinale, kuid on praegu kasvanud laiemaks demokraatiameelseks protestiliikumiseks Pekingi-meelse valitsuse vastu.

Tuhanded inimesed avaldasid pühapäeval rahumeelselt meelt linna Uute Territooriumide piirkonnas, kuni agressiivsemalt meelestatud rühm pani püsti teetõkked ja hakkas sillutisest kive välja kiskuma.

Olles püüdnud rahvahulka esmalt pisargaasiga laiali ajada, tõi politsei välja veokid veekahuritega. Ühtlasi tulistati õhku.

Viimastel andmetel peeti kinni 36 inimest, kes politsei sõnul sooritasid erinevaid seaduserikkumisi nagu relvade omamine või korrakaitsjate ründamine. Pühapäeval kinnipeetute seas on ka üks 12-aastane laps.

Peking on kasutanud protestijate ohjeldamiseks hirmutamist, propagandat ja majandusmusklit. Liikumine on seda nimetanud "valgeks terroriks".

Laupäevaste rahutuste järel toimetati haiglasse kümme inimest, neist kaks tõsises seisundis. Ei ole teada, kas tegemist oli protestijate või politseiga.

Politsei kasutas laupäeval meeleavaldajate vastu kumminuie ja pisargaasi, nood loopisid vastu kive ja pudeleid.

Protestijate hinnangul on Hongkongi unikaalsed vabadused ohus ja Peking on tugevdanud oma poliitilist haaret erihalduspiirkonnas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: