Hongkongi võimud vahistasid tuntud demokraatiaaktivisti

{{1567135560000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / EPA

Hongkongi võimud vahistasid reedel kohaliku tuntud demokraatiaaktivisti Joshua Wongi, teatas tema erakond. Wong vahistati laupäevaks kavandatud järjekordse meeleavalduse eel.

"Meie esimees Joshua Wong vahistati just praegu täna hommikul umbes 07.30 kohaliku aja järgi," kirjutas poliitiline liikumine Demosisto suhtlusvõrgustikus Twitter.

"Ta sunniti keset tänavat eraldusmärkideta furgoonautosse. Meie juristid jälgivad edasisi arenguid," lisati teadaandes.

Samuti peeti kinni teine tuntud aktivist Agnes Chow.

Hongkongi politsei keelas laupäevale kavandatud demokraatiameelse massimeeleavalduse turvakaalutlustel, teatasid neljapäeval korraldajad.

Politsei ütles liikumisele Civil Human Rights Front (CHRF) saadetud kirjas, et nad kardavad, et mõned protestijad võivad sooritada "vägivaldseid ja destruktiivseid tegusid".

Kirjas viidatakse eelmisel pühapäeval aset leidnud sündmustele, kus meeleavaldajad püstitasid mitte ainult teetõkkeid, vaid ka kasutasid süütepudeleid, telliskive, metalltorusid ja isevalmistatud relvi avaliku omandi kahjustamiseks ja teiste inimeste vigastamiseks. Politsei kasutas esmakordselt meeleavaldajate vastu veekahureid.

Laupäevase meeleavaldusega oli kavas märkida viie aasta möödumist sellest, kui Peking ei nõustunud poliitiliste reformidega Hongkongis. See otsus tõi kaasa 79 päeva kestnud Vihmavarjuliikumise.

Meeleavaldust kavandanud CHRF lubas politsei keelu edasi kaevata.

Ühenduse juht Jimmy Sham ütles ajakirjanikele, et politsei jõukasutus hoogustub ja Hongkongi liidril Carrie Lamil ei tundu olema mingit soovi lasta Hongkongil naasta rahu juurde. Pigem püüab ta õhutada inimeste viha veelgi karmimate meetmete kaudu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: