Lääneranna vallavolikogu jättis Lihula samba osas otsuse tegemata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Urmet Kook / ERR

Lihula samba koopia püstitamist arutanud Lääneranna vallavolikogu ei võtnud neljapäeval mälestuskivi osas otsust vastu, vaid moodustas komisjoni, kes valmistab ette septembris hääletusele mineva eelnõu.

Luba püstitada Lihula kalmistule koopia 2004. aastal Juhan Partsi valitsuse poolt sealt eemaldatud mälestussambast soovib vallavolikogult MTÜ Eesti Leegioni Sõprade Klubi.

Lääneranna volikogu esimees Arno Peksar ütles ERR-ile, et mälestuskivi osas reaalset otsust ei tehtud, sest eelnõu ei olnud juriidiliselt ette valmistatud. Küll aga moodustati komisjon, kes valmistab ette konkreetse eelnõu, mida saaks hääletada. Komisjoni määrati kolm liiget ja neile lisandub veel paar vallavalitsuse inimest.

"Meelsusena öeldi selgelt välja, et sellisel kujul ja sellisesse kohta ei ole ta sobiv," lausus Peksar, kelle sõnul oldi selles osas suhteliselt üksmeelsed.

Ta lisas, et kui eelmisel aastal samba kunagises asukohas ajutise mälestuskiviga üritus korraldati, oli seal kohal ka natuke rahvast ning talluti haudade peal.

"Seal ei ole ruumi, juba kohana see ei sobi," tõdes volikogu esimees.

Lisaks kavatseb vald tema sõnul pöörduda valitsuse poole ettepanekuga, et niisuguse mälestusmärgi võiks kuskile teha, olgu siis Lihulasse või mujale Eestis. Kui valitsus sellega kaasa tuleb, võib valitsus ka ise otsustada, kuhu mälestusmärk rajada, ütles Peksar, kelle sõnul ei ole nad vallas kadedad, kui sammas mujale tuleb.

Lääneranna vallavalitsuse järgmine istung toimub septembri kolmandal neljapäeval.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: