Lihula sammas jääb püsti panemata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1568896080000 | amCalendar}}
Foto: Urmet Kook / ERR

Lääneranna volikogu otsustas neljapäeval, et Eesti leegioni sõprade klubi ei saa luba Lihula kalmistule relva-SS-lase mälestussamba püstitamiseks.

Lihula kalmistule sooviti paigaldada sealt 2004. aastal eemaldatud skandaalset Lihula sammast meenutav mälestuskivi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sama kivi eksponeeriti mõne tunni jooksul mullu sügisel EKRE poolt Lihulas korraldatud miitingul. Taotluse kivi püsivalt paigaldamiseks tegi suvel MTÜ Eesti Leegioni Sõprade Klubi.

Volikogu arutas teemat pikemalt augustis peetud istungil, kuid lõplikku otsust siis vastu ei võtnud.

Nüüd hääletati mälestuskivi kalmistule paigaldamise vastu.

"Kuigi kutsuti neid läbirääkimistele, siis läbirääkimiste poole antud klubi ei tulnud ja siin saigi ainult volikogu võtta vastu otsuse, kas jah või ei," selgitas Lääneranna vallavolikogu esimees Arno Peksar.

Otsuse poolt olid kõik kohal olnud volikogu liikmed, vaid ekrelane Meelis Malk arvas, et volikogu võiks samba püstitamiseks loa anda, kirjutab Lääne Elu.

Enne volikogu istungi algust oli Kõmsi endise vallamaja ees kaitseliitlase mundris Reemet Kasekamp, kes hoidis leegioni sõprade klubi lippu ja tal oli kaasa suur foto samba koopiast.

Lääneranna vallavolikogu otsuse eelnõus selgitatakse, et Lääneranna valla kalmistud on lahkunute matmise ja mälestamise, mitte koosolekute, avalike ürituste ja muude sündmuste korraldamise koht. Hauarahu ei tohi häirida, märgib volikogu oma otsuses.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: