Iisrael kinnitas sihtmärkide ründamist Süürias, plahvatus oli ka Liibanonis

Iisraeli õhujõud ründasid sihtmärke Süürias, et hoida ära Iraani katse rünnata lõhkeainelaengutega droonide abil, teatasid Iisraeli relvajõud.

"Iisraeli relvajõud suutsid ära hoida Qudsi üksuste juhitud Iraani katse korraldada rünnak Iisraeli sihtmärkidele Põhja-Iisraelis, kasutades selleks tapjadroone," ütles relvajõudude kõneisik Jonathan Conricus ajakirjanikele.

Conricuse sõnul leidis Iisraeli rünnak aset Damaskusest kagusse jäävas Aqrabas ning sihikule võeti "mitu terroristlikku sihtmärki ja sõjalist objekti, mis kuuluvad Qudsi jõududele ja šiiade üksustele".

Conricus ütles, et Iisrael hoidis ka neljapäeval ära katse korraldada droonirünnak.

"Oht oli märkimisväärne ja need tapjadroonid suudavad rünnata sihtmärke märkimisväärse võimekusega," sõnas ta.

Vaatleja: Iisraeli õhulöökides hukkus kaks Hezbollah' võitlejat

Iisraeli öistes õhulöökides Süüria pealinna lähedal sai surma kaks Liibanoni šiialiikumise Hezbollah võitleja ja üks iraanlane, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus pühapäeval. 

"Iisraeli õhurünnakutes Iraani ja Hezbollah' postidele Damaskusest kagus sai surma vähemalt kolm inimest, kaks Hezbollah' võitlejat ja üks iraanlane," ütles keskuse juht Rami Abdel Rahman.

Iraan eitas oma Süüria positsioonide tabamist Iisraeli õhulöökides

Iraani revolutsioonikaardi endine ülem eitas pühapäeval teadet, mille kohaselt Iisraeli öistes õhulöökides Damaskuse lähedal said tabamuse ka Iraani positsioonid. 

"See on vale, see ei ole tõsi," ütles Mohsen Rezaie uudisteagentuurile ILNA vastuseks Iisraeli teatele Iraani positsioonide tabamisest.

Vastasseis oli ka Liibanonis

Liibanoni mõjuka šiialiikumise Hezbollah ametnik teatas ööl vastu pühapäeva, et pealinna Beiruti kohal kukkus alla üks Iisraeli droon ja teine plahvatas õhus.

Varem teatati tugevast plahvatusest, mis raputas Hezbollah tugipunkti Liibanoni pealinna lõunaosas Moawwadi piirkonnas ja põhjustas tulekahju.

Kohalike elanike teatel kuulsid nad enne plahvatust lennumasina häält ning hiljem sulges Hezbollah piirkonna.

Iisraeli relvajõud teatasid, et ei kommenteeri välisriikide edastatud uudiseid.

Liibanon: Iisraeli agressioon on oht regionaalsele stabiilsusele

Iisraeli droonirünnak Beiruti lõunaosale on "jõhker kallaletung Liibanoni suveräänsusele", ütles pühapäeval Liibanoni peaminister Saad Hariri.

"See uus agressioon ohustab regionaalset stabiilsust ning püüab olukorda veelgi pingestada," märkis Hariri avalduses. 

Peaminister lisas, et rünnak rikkus ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooni 1701, mis lõpetas 2006. aasta Iisraeli-Hezbollah' sõja. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: