Brasiilias jõustus 60 päeva pikkune põletamiskeeld

Põleng vihmametsas Humaita lähistel 14. augustil.
Põleng vihmametsas Humaita lähistel 14. augustil. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Brasiilia president Jair Bolsonaro väljastas neljapäeval 60 päeva pikkuse põletamiskeelu, millega ta üritab kontrolli alla saada riigis põlevaid metsatulekahjusid.

Aktivistid aga asusid kiirelt kustutama lootust, et keeld suudab oma ülesande täita. "Loata põletajad seda järgima ei hakka," ütles Rodrigo Junqueira Sotsiaal-Keskkondlikust Instituudist.

Kahtlejaid on teisigi, sest paljud ei näe, kuidas võimud kavatsevad jõustada keeldu riigi eemalasuvates piirkondades. Sel aastal on seal metsalangetamine hüppeliselt kasvanud ning võimud rööpselt õõnestavad ebaseaduslikke tegevusi jälgivaid ameteid.

Maailma Looduse Fondi (WWF) sõnul on Brasiilial seadusvastase metsalangetuse ja -põletamise jaoks vajalikud seadused ja vahendid olemas, kuid ta ei kasuta neid.

"Teatud karistamatus on see suur säde, mis tulekahjusid läidab," ütles WWF.

Ametlikeil andmeil süttis teisipäeva ja kolmapäeva vahel rohkem kui 1600 uut metsatulekahju. Sellega tõusis nende tänavune arv pea 85 000-le. Rohkem kui pooled neist lõõmasid Amazonases.

Ekspertide sõnul on sel aastal probleemi ägestanud alepõllunduse laienemise kokkulangemine mitu kuud kestnud kuivaperioodiga.

Kaitseministeeriumi teatel on tulekahjud kontrolli all ja nende arv väheneb. Töödele aitab kaasa ka hiljutine vihmasadu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: