Kaja Kallas: Ratase valitsus lõhub Eestit, mida on 28 aastat ehitatud

Foto: ERR

Opositsiooniliider ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles reede hommikul enne Jüri Ratase valitsuse vastu esitatud umbusaldusavalduse arutamist riigikogus, et valitsus lõhub seda Eestit, mida on 28 aastat ehitatud.

Kallas ütles usutluses ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", et Reformierakonna kui suurima opositsioonierakonna roll on hoida valitsust Eesti saavutusi lõhkumast.

Vastates küsimusele, mis oleks ideaalne lahendus umbusaldusavalduse läbimineku korral, ütles Kallas, et Reformierakond kui valimised võitnud erakond alustaks sel juhul läbirääkimisi, et moodustada valitsus, kes saaks väärikalt valitseda. Ta jättis otse vastamata küsimusele, kas sellesse valitsusse kuuluks ka praegu võimul olev Keskerakond.

Kallas loetles etteheidetena valitsusele liikumist skandaalist skandaali, ministreid, kes solvavad võimupositsioonilt inimesi, Eesti maine kahjustamist ning eelarve tasakaalust välja viimist.

"Me ei saa jätta reageerimata," ütles Kallas. "Kui ei reageeri, siis oleme ka ise süüdi selles poliitika muutuses, mis praegu toimumas on."

Umbusalduse avaldamine algab kell 10

Reedel tuleb 44 riigikogu liikme ettepanekul kokku parlamendi erakorraline istungjärk, mille päevakorras on umbusalduse avaldamine peaminister Jüri Ratasele. Kell 10 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Võimuliidu saadikud kavatsevad istungil osaleda. Peaminister Ratas peab enne umbusaldushääletust vastama saadikute küsimustele.

Erakorralise istungjärgu kokkukutsumise algatas opositsioonis olev Reformierakond. Peaministri tagandamiseks opositsioonil siiski hääli napib.

Riigikogu võib avaldada valitsusele, peaministrile või ministrile umbusaldust otsusega, mille poolt hääletab riigikogu koosseisu enamus ehk vähemalt 51 saadikut.

Opositsioonis oleval Reformierakonnal on riigikogus 34 kohta, opositsioonilisel sotsiaaldemokraatidel on kümme saadikut.

Võimuliidu saadikutel on Toompeal kokku 57 häält, Keskerakonnal 26, Eesti Konservatiivsel Rahvaerakonnal 19, Isamaal 12.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: