Presidendi ja riigikogu vaidlus luureseaduse üle jõuab kohtusse oktoobris ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Presidendi kantselei
Presidendi kantselei Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kaitseväe niinimetatud luureseaduse vaidlus president Kersti Kaljulaidi ja riigikogu vahel jõuab kohtusse 8. oktoobril.

Riigikohtu pressiesindaja Susann Kivi ütles ERR-ile, et esimene istung on 8. oktoobril. Ta rääkis, et riigikohus palus presidendi kantseleil kaebust täpsustada ning samuti peeti vajalikuks oodata ära riigikogu istungjärgu algus.

Kivi sõnul tuleb tõenäoliselt kirjalik menetlus, aga taotluse esitamise korral on võimalik ka suuline menetlus.

President Kaljulaid ja parlament hakkavad riigikohtus vaidlema, kas kaitseväe korralduse seadus, mis annab kaitseväele suuremad luureõigused, on põhiseadusega kooskõlas või mitte.

Eelmine riigikogu võttis selle vastu tänavu 20. veebruaril, president jättis selle välja kuulutamata ja saatis parlamendile tagasi. Märtsis valitud uus riigikogu võttis seaduse muutmata kujul 29. mail uuesti vastu, mispeale 14. juunil teatas president Kaljulaid, et ta läheb selle vaidlusega riigikohtusse.

Õigusliku analüüsi, mis oli aluseks presidendi otsusele, tellis presidendi kantselei advokaadibüroolt Sorainen. Samal ajal on presidendi kantselei enam kui aasta olnud ilma õigusnõunikuta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: