ERJK otsustas Rohelistele rakendada sunniraha

Erakond Eestimaa Rohelised lipp puu ümber.
Erakond Eestimaa Rohelised lipp puu ümber. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) otsustas erakonna Eestimaa Rohelised suhtes rakendada sunniraha 500 eurot.

ERJK tegi Eestimaa Rohelistele mullu 12. oktoobril ettekirjutuse, milles kohustati erakonda tagastama keelatud annetusena käsitletavad pikaajalised bilansilised võlad oma võlausaldajatele. Rohelised vaidlustasid ettekirjutuse kohtus, kuid kohus otsustas 26. juunil kaebust mitte rahuldada. Rohelised halduskohtu otsust ei vaidlustanud.

"Meie ettekirjutus jõustus ja nüüd on sellest läinud varsti kaks kuud mööda. Eelmisel korral me tegime neile väikese meeldetuletuse, et nende kohustus on seda ettekirjutust täita ja kuna selle täitmise kohta praegu ei ole mingeid märke, ei ole tõendeid esitatud, siis otsustasime me täna rakendada sunniraha," rääkis ERJK aseesimees Kaarel Tarand ERR-ile.

Kuna Erakonna Eestimaa Rohelised netovara on olnud negatiivses seisus juba alates aastast 2010, peab Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) roheliste finantsseisu majanduslikult jätkusuutmatuks. Kui erakond endiselt midagi ette ei võta, soovitab ERJK esimees Liisa Oviir rohelistel pöörduda kohtu poole pankrotiavaldusega.

Roheliste peasekretär Joonas Laks ütles siis, et erakond suudaks võlad likvideerida aasta perspektiivis.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: