X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Aivar Riisalu: Tallinn on linnahalli ooperiteatri rajamise vastu

{{1571397240000 | amCalendar}}
Aivar Riisalu
Aivar Riisalu Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul ei toeta linn ega tema isiklikult renoveeritavasse linnahalli ooperisaali rajamist, kuna see pärsiks ehitise võimalusi kontserdi- ja konverentsikeskusena.

"Mina kui linnajuht ütlen, et ei toeta sinna ooperiteatri ehitamist, sellel lihtsal põhjusel, et ooperiteater oleks liiga spetsiifiline ja võtaks sellelt alalt ära võimaluse olla oluliselt laiemas ulatuses kasutuses kontserdi- ja konverentsikoht. Kui riigil on tõesti nii palju raha, 120 miljonit, siis selle raha eest peaks saama ehitada kaks teatrit ükskõik kuhu," rääkis Riisalu ERR-ile.

Riisalu märkis, et sadama alal on ka üks tühi krunt, mille riik võiks omandada ja sinna ooperimaja ehitada. "Linnahall lihtsalt seisab mere ääres. Meil on linnas silmad häbi täis, kuna oleme tema omanikud."

Riisalu sõnul on linnal olemas teatud plaanid, kuidas see asi korda ajada.

"Praegu ei saa neid plaane avalikustada sellel lihtsal põhjusel, et ooperiteatri küsimus on nüüd jälle väga teravalt esile kerkinud," lausus Riisalu.

Abilinnapea lausus, et kui riik annaks linnale linnahalli renoveerimise üle otsustamise vabaks, siis saab linnavalitsus rahulikult sellega edasi minna.

"Linn ei taha riigiga tülitseda, kuid valitsus oleks pidanud linnahalli osas kõigepealt meiega arutelusid pidama, aga seda pole tehtud. Oleme küll huvigruppidega kohtunud," rääkis Riisalu.

Lukas: Kõlvart on ministritega suhelnud

Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles Riisalu kriitikale vastuseks, et linnapea Mihhail Kõlvart on valitsusega linnahalli teemal otse suhelnud.

"Ta on käinud kultuuriministeeriumis ja on kutsutud ka valitsuse kabinetiistungile, kus linnahallist räägitakse. Küllap me kuuleme linna seisukohti tema suu läbi," ütles Lukas ERR-ile.

Linnahall laguneb Lukase sõnul pealinna ühes nähtavamas kohas. "Peame mingi lahenduse leidma. Mis praegu on välja pakutud, on ainult osa plaanist. Linn vajab riigi investeeringut ja ilma valitsuse seisukoha ei saa linn midagi teha," kirjeldas Lukas olukorda.

Plaan, mida osapooled arutavad, näeb Lukase sõnul ette suure saali jagamise vaheseintega kolmeks osaks, samuti saaks kasutada ka tervet saali.

"Seal saab korraldada konverentse, etendusi ja kontserte. Mõtleme, kuidas saaks Eesti pealinna endale uhke sümbolehitise," sõnas Lukas.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: