Galerii: sissevaade uueks saamist ootavasse linnahalli

Tallinnas mere ääres laiuv kunagine meelelahutustempel linnahall on taas avalike arutelude keskmesse tõusnud, kuna kultuuriministeeriumis on valminud plaan, et järgmine kultuuri suurehitis, mis rajatakse kultuurkapitali rahaliste vahenditega, on just linnahalli tulev ooperi- ja kontserdimaja. ERR.ee fotograaf käis sestap kohapeal uurimas, millises seisus hoone praegu seespoolt on.

Linnahall valmis Moskva 1980. aasta suveolümpiamängudeks. Hoone projekteerisid Raine Karp ja Riina Altmäe, sisearhitektid olid Ülo Sirp ja Mariann Hakk. Muinsuskaitseameti direktori Siim Raie sõnul on linnahall suurepärane näide 20. sajandi modernismist.

Linnahalli tulevikku puudutav kultuuriminister Tõnis Lukase memorandum peaks tulema arutusele valitsuskabineti 17. oktoobri nõupidamisel.

Hoone omaniku Tallinna linna kavade kohaselt peaks linnahalli tulema rahvusvaheline konverentsikeskus. Lukase plaani järgi võiksid aga linnahalli mahtuda ka ooperi- ja kontserdisaal, mis tagaks hoonele oluliselt suurema ja regulaarsema kasutuse, kui see oleks vaid konverentsikeskusel (mis jääks hoone senise jäähalli ossa). Konverentsikeskuse kõrval rahvusooperi ja ERSO linnahalli paigutamine läheb hinnanguliselt maksma 160-170 miljonit eurot.

Tallinna linnahall lennukilt nähtuna. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: