Circle K kasvatas käibe pea 319 miljonini, kuid kaotas kasumit

Bensiini hind Circle K tanklas 1. aprillil 2019.
Bensiini hind Circle K tanklas 1. aprillil 2019. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kütusemüüja Circle K Eesti AS-i müügitulu kasvas möödunud majandusaastal aastavõrdluses 10,9 protsenti 318,5 miljoni euroni, ettevõtte puhaskasum kahanes samal ajal aga 16,1 protsenti 10,3 miljonile eurole.

Ettevõtte müügitulu tõusis peamiselt kasvanud mootorikütuste hindade ja suurema bensiiniaktsiisi toel, aga ka eelneval majandusaastal avatud kolme uue jaama käibe lisandumisel. Ühtlasi kasvas ka mugavuspoodide müügitulu, selgub Circle K majandusaasta aruandest.

Kütuste müügist teenis ettevõte eelmisel majandusaastal kokku 252,9 miljonit eurot, muude kaupade ja teenuste müügist aga 65,6 miljonit eurot. Mullu maksis ettevõte dividende 16 miljoni euro väärtuses.

Lõppenud majandusaastal investeeris Circle K teenindusjaamadesse kokku 4,9 miljonit eurot, aasta varem aga 7,2 miljonit eurot.

Ettevõttes töötas möödunud majandusaastal 680 inimest ehk 31 töötajat enam kui aasta varem. Palgakulu kasvas aastaga aga 12,9 protsenti 10,8 miljoni euroni.

Bilansipäeva seisuga on ettevõtte jaotamata kasum 24,7 miljonit eurot. Dividendideks plaanis ettevõte tänavu maksta 13 miljonit eurot.

Circle K Eesti AS-i peamine tegevusala on mootorikütuste, toidu- ja esmatarbekaupade ning autopesulateenuse jaemüük läbi teenindusjaamade võrgustiku.

Ettevõte on rahvusvahelise kontserni Circle K 100-protsendilise osalusega tütarettevõte, mis omakorda kuulub alates 2012. aasta suvest globaalsesse jaemüügikontserni Alimentation Couche-Tard Inc.

Circle K Eesti majandusaasta kestis 2018. aasta 1. maist kuni tänavuse aasta 30. aprillini.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: