VTA 19-punktiline kiri maaeluminister Järvikule

Maaeluminister Mart Järvik.
Maaeluminister Mart Järvik. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

ERR avaldab täismahus teabenõudega maaeluministeeriumist välja küsitud veterinaar- ja toiduameti kirja maaeluminister Mart Järvikule, kes juba juulis uuris M.V.Woolile kehtestatud listeeriavastaste nõuete kohta, ent avalikkusele väidab, et sai puhangust teada alles augustis.

Mart Järvik (EKRE) väitis hiljuti avalikkusele, et ta kuulis M.V. Wooli kalatehase listeeriapuhangust esimest korda augustis. ETV saade "Pealtnägija" tõi välja, et minister Järviku jutus on tõsiseid vastuolusid.

Järvik saatis juba 26. juulil* 19 küsimusega kirja veterinaar- ja toiduametile (VTA). Kuidas saab minister öelda, et ta sai bakteripuhangust teada alles augustis, kui küsis kaks nädalat varem oma allasutuselt, kas karmid listeeriavastased nõuded M.V.Wooli suhtes on seaduslikud, põhjendatud ja õigesti kaalutletud. Samuti väitis minister 8. oktoobril, et ta ei ole näinud dokumente, mis näitaksid mitmekordselt ületatud listeeria piirmäärasid.

"Mina ei ole selliseid proovi vastuseid näinud, kus on viiekordselt ehk 500 ühikut nagu te praegu väidate," lausus Järvik.

Ometi saatis VTA sellekohase raporti ministrile 7. augustil vastuseks Järviku enda põhjalikule päringule.

* Asja teeb eriti pikantseks asjaolu, et kõnelaused küsimused saadeti ministeeriumi poolt välja tegelikult juba 9. juulil, aga seda valele aadressile ([email protected], õige on [email protected] ). 24. juuli küsiti, miks pole küsimustele vastuseid, siis selguski, et need olid saadetud valele aadressile. Õigele aadressile saadeti Järviku küsimused 26. juulil. 

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: