M.V. Wool taaskäivitab ka oma Harku tehase

M.V. Wooli kalatehase Harku tootmisüksus.
M.V. Wooli kalatehase Harku tootmisüksus. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Kalatootja M.V. Wool sai veterinaar- ja toiduametilt (VTA) kinnituse, et võib jätkata majandustegevust Harku tehase logistikalaos. Alates reedest on taasavatud ka tootmishoonega samas majas asuv ettevõtte firmakauplus, Mati kalapood. Tootmisega alustab M.V. Wool oma Harku tehases lähipäevil, vastavalt Tallinna halduskohtu määrusele.

"Tootmise taaskäivitamisel valmistame kõigepealt proovipartii ja teavitame tulemustest VTA-d. Vastavalt ettevõtte proovivõtukavale kontrollib M.V. Wool kõiki tootepartiisid enne turule saatmist, et veenduda nende puhtuses," kommenteeris M.V. Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool.

"Novembri lõpus tehtud ettekirjutuses märkis VTA, et tootmistegevuse peatamine kehtib seni, kuni listeeriabakter tüvega ST1247 on M.V. Wooli tegevuskohtades elimineeritud, sellest on VTA-d teavitatud ning amet on riikliku järelevalve käigus võetud uhtmeproovide analüüside alusel saanud sellele kinnituse. M.V. Wooli mõlema, Harku ja Vihterpalu tehase osas on see nõue täidetud," lisas Vetevool.

VTA tegi otsuse pärast seda, kui Harku kalatehasest võetud 105 pinnaproovi olid süvapuhastuse järel kolme akrediteeritud labori tulemuste põhjal puhtad ning M.V. Wool tegi VTA-le Harku tehase taaskäivitamise taotluse. 

Tallinna Halduskohus otsustas neljapäeval rahuldada M.V. Wooli taotluse täiendava esialgse õiguskaitse kohaldamiseks. Kohtu määratud esialgne õiguskaitse ei rakendu toodangule, mille käitlemine on mullu 25. novembril tehtud ettekirjutusega keelatud ja millele kohus keeldus esialgset õiguskaitset rakendamast, nagu enne ettekirjutuse tegemist toodetud külmsuitsutatud ja soolatud kalatooted.

M.V. Wool viis Harku kalatehases, logistikakeskuses ja Mati kalapoes möödunud aasta 26. novembrist 19. detsembrini läbi süvapuhastuse. Riikliku järelevalve all võetud kõik 70 proovi ja 35 vastuproovi tööpindadelt, seadmetelt, põrandatelt, äravoolutrappidest ja mujalt olid listeeriavabad, mis näitas, et puhastus oli tõhus ja tulemuslik. Sellega sai täidetud VTA ettekirjutuses sätestatud tingimus.

M.V. Wooli Vihterpalu tehas taaskäivitati pärast süvapuhastust 2. jaanuaril ning seal valmivad soolaheeringas, külm- ja kuumsuitsutooted heeringast ja teistest merekaladest, samuti heeringas erinevates kastmetes ning marineeritud tooted. Lõhe- ja forellitooted valmivad ettevõtte Harku tehases.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: