Hiina teatas esimesest surmajuhtumist seoses kopsupõletikupuhanguga

Gripiga võib palavik kiiresti väga kõrgeks kerkida.
Gripiga võib palavik kiiresti väga kõrgeks kerkida. Autor/allikas: Karin Koppel

Hiina tervishoiuametnikud teatasid laupäeval esimesest surmajuhtumist seoses teadmata põhjusel alguse saanud kopsupõletikupuhanguga.

Hiina riiklikus meedias päev varem edastatud informatsiooni kohaselt on kopsupõletikupuhangu taga uut tüüpi koroonaviirus.

Wuhani linna tervishoiukomisjoni andmetel on linnas koroonaviiruse diagnoosi saanud 41 inimest, kellest üks suri.

Hiina võimud teatasid möödunud reedel mitmest uuest salapärase kopsupõletiku juhtumist, mis on tekitanud mure mitusada elu nõudnud gripilaadse viiruse SARS (äge respiratoorne sündroom) tagasituleku pärast.

Riiklik telekanal CCTV kinnitas neljapäeval, et asjatundjad on esialgsete uurimistulemuste põhjal tuvastanud, et haiguspuhangu taga on uut tüüpi koroonaviirus.

"Kokku saadi laboratooriumis 15 positiivset tulemust uut tüüpi koroonaviiruse kohta," edastas CCTV.

Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) tegi kolmapäeval avalduse, milles teatas, et haiguspuhanguga seoses ei saa välistada uut koroonaviirust.

SARS surmas 2003. aastal Mandri-Hiinas 349 inimest ja Hongkongis veel 299. Üle maailma haigestus raskelt veel rohkem kui 8000 inimest.

WHO kuulutas Hiina sarsivabaks 2004. aasta mais.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: