Kiviõli 1. keskkooli direktoriks soovib saada kolm inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kiviõli 1. keskkool.
Kiviõli 1. keskkool. Autor/allikas: ERR

Eelmise aasta lõpus üleriigilise skandaaliga direktorist ilma jäänud Kiviõli 1. keskkooli juhiks kandideerib kolm inimest, kellega konkursikomisjon vestleb sel reedel.

ERR-i andmetel kandideerivad Kiviõli 1. keskkooli direktoriks endine Mäetaguse põhikooli ja Jõhvi riigigümnaasiumi direktor Tarmo Valgepea, endine Tallinna vangla hariduskorraldaja ja lühikest aega Koeru põhikooli juhtinud Pille Alonov ning Kiviõli 1. keskkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Anu Vau.

Kiviõli 1. keskkool jäi ilma direktorita pärast seda, kui 5. detsembril otsustas Lüganuse vallavalitsus 15 aastat kooli juhtinud Heidi Uustalu vallandada. Heidi Uustalu on vallandamise vaidlustanud kohtus.

Vallandamise katalüsaatoriks oli novembrikuus koolis direktori nõusolekul toimunud Reformierakonna noorte koosviibimine ning vallavõimude hinnangul ei suutnud reformierakondlasest koolijuht hoida poliitikat koolist eemal.

Praegu kooli juhiks kandideerivatest isikutest on erakondliku taustaga kaks: Tarmo Valgepea oli Reformierakonna liige aastatel 1995-2006 ning alates 19. novembrist 2018 on ta Eesti 200 liige; Pille Alonov oli aastatel 2007-2019 erakonna Eestimaa Rohelised liige, alates eelmise aasta 10. maist kuulub ta EKRE-sse.

Lüganuse vallavanema Viktor Rauami 21. jaanuari käskkirjaga moodustatud konkursikomisjoni kuuluvad lisaks vallavanemale, kes on ka komisjoni esimees, valla haridusnõunik Arne Piirimägi, vallasekretär Tiina Urban, abivallavanem Enno Mägar, vallavalitsuse liige Julija Kiskonen, vallavolikogu hariduskomisjoni esindajana Juho Põld, Kiviõli 1. keskkooli õpetajate esindajana Mariliis Randmer ja Kiviõli 1. keskkooli hoolekogu esindajana Risto Lindeberg.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: