Tarmo Valgepea loobus Kiviõli 1. keskkooli direktori kohast

{{1580307780000 | amCalendar}}
Tarmo Valgepea
Tarmo Valgepea Autor/allikas: Postimees/SCANPIX

Lüganuse vallavalitsuse komisjoni poolt Kiviõli 1. keskkooli uueks direktori valitud Tarmo Valgepea teatas kolmapäeva pärastlõunal, et loobub sellest ametist, teatas ajaleht Põhjarannik.

Ajaleht kirjutas, et Valgepea edastas Lüganuse vallavanemale Viktor Rauamile avalduse, milles ta teatas, et ei võta kujunenud olukorras direktori ametit vastu ja selgitas põhjusi pikemas kirjas.

Ta märkis seal muuhulgas, et loobumise põhjuseks on eskaleeritud vastuseis tema isikule, teda tundmata või teadlikult tema sisulist tööd Ida Virumaa kahes koolis ignoreerides.

Eriti häirivaks ja ohtlikuks pean aga agressiivset käitumist, mis on toimunud eirates Eesti riigis kehtivaid seadusi, mille alusel koolidirektorit valitakse, kasutades loosungeid ja manipulatsiooni, millesse kooli õpetajad on lubanud ka alaealisi õpilasi," kirjutas ta.

Lüganuse vallavanem Viktor Rauam ütles ERR-ile, et direktori valimise konkursil teisele kohale jäänud kooli eesti keele ja kirjanduse õpetajale Anu Vaule tegi vald ettepaneku amet vastu võtta.

Rauami sõnul teatas aga Vau telefonitsi vallavalitsusele, et ei soovi direktori ametisse asuda, kuid ametlikult annab ta selle kohta kirjaliku vastuse neljapäeval.

"Pole midagi teha, peame edasi minema selle teadmisega. Kahjuks pole muud teha, kui alustada uut konkurssi. Seni peame mõtlema kohusetäitja leidmise peale," sõnas Rauam.

Kiviõli 1. keskkool jäi ilma direktorita pärast seda, kui 5. detsembril otsustas Lüganuse vallavalitsus 15 aastat kooli juhtinud Heidi Uustalu vallandada. Heidi Uustalu on vallandamise vaidlustanud kohtus.

Vallandamise katalüsaatoriks oli novembrikuus koolis direktori nõusolekul toimunud Reformierakonna noorte koosviibimine ning vallavõimude hinnangul ei suutnud reformierakondlasest koolijuht hoida poliitikat koolist eemal.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: