Roolijoodikute karistused võivad oluliselt karmistuda

{{1579840740000 | amCalendar}}
Foto: Irina Mägi

Saaremaal joobes juhi põhjustatud kolme hukkunuga liiklusõnnetus on pannud poliitikud tegutsema: siseminister Mart Helme ja justiitsminister Raivo Aeg on esitanud ettepanekud, mille hulgas on ka esmakordse joobes juhtimise eest minimaalseks karistuseks aastase vangistuse ette nägemine, kirjutab Postimees.

Siseministri teine ettepanek valitsusele kaalumiseks on purjuspäi surmaga lõppenud õnnetuse põhjustamise võrdsustamine tapmisega ehk sellise teo karistamine 6–15-aastase vangistusega.

Kolmapäeval lisas arutellu oma ettepanekud justiitsminister Raivo Aeg, kes märgib kirjas valitsuse liikluskomisjonile, et kuna uuringute järgi on 15–20 protsendil tabatud joobes juhtidel alkoholisõltuvus, siis tuleks karmistada kontrolli nende üle, näiteks võiks kriminaalhoolduses kasutusele võtta elektroonilise järelevalve seadme.

Samuti paneb Aeg ette siduda juhtimisõiguse äravõtmine tervisekontrolliga, mis tähendab, et alkoholisõltlase õigus autot juhtida ei taastu enne, kui riik on meditsiiniliste vahenditega veendunud, et ta on sõltuvusest vaba.

Majandusministeeriumis on planeerimisel veapunktisüsteemi ellurakendamine Eestis ning seda pooldavad nüüd kõik ministeeriumid.

Valitsuse liikluskomisjon asub ettepanekuid arutama järgmisel nädalal.

Siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna juht Veiko Kommusaar rääkis "Ringvaates", et esimesed meetmed peaksid olema niisugused, mille puhul mõeldakse, kas autoroolist tabatud joobes juht on üldse valmis liikluses osalema. Kommusaar märkis, et võib-olla tasuks sel juhul mõelda juhtimisõiguse äravõtmisele või ka juhi uuesti autokooli saatmisele. Samuti tuleks hinnata inimese alkoholisõltuvust, mis näitab, kas ta on sobilik liikluses osalemiseks.

Kommusaar märkis, et kui ühiskonnas üldine arvamus purjus juhtide kohta on hukkamõistev, siis on vaja parandada seda, et inimesed oleksid ka valmis sekkuma, kui tuttav kavatseb autot joobes olekus juhtima minna.

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: