Põhja-Balti riigid loovad ühtse konsulaarabi võrgustiku

Põhja-Balti välisministrite videokonverents.
Põhja-Balti välisministrite videokonverents. Autor/allikas: Välisministeerium

Põhja-Balti (NB8) välisministrid otsustasid luua ühtse konsulaarabi kontaktvõrgustiku, et jagada infot ja teha koostööd ühiste võimaluste kasutamiseks Põhja-Balti riikide kodanike naasmisel kõikjalt maailmast.

Välisminister Urmas Reinsalu kutsel toimunud NB8 välisministrite videokonverentsil kinnitati, et  riikide kodanikud võivad koju naasmiseks liikuda läbi Põhja-Balti riikide territooriumi olukorras, kus paljud riigipiirid on välismaalastele suletud. Lisaks rõhutati kaupade eksportimise jätkumise tähtsust.

Eesti peab oluliseks ka ravimite ja meditsiinitehnika ekspordipiirangute vältimist

"Maailmas ootavad koju naasmise võimalust tuhanded Põhja-Balti riikide kodanikud. Teeme koostööd selles vallas. Samuti palume riikidel lubada Eesti kodanikel liikuda läbi nende territooriumi, et jõuda esimesel võimalusel kodumaale. Tähtis on, et oma tööd jätkaksid kriitilised transpordiühendused, näiteks Helsingi ja Tallinna vahel. Kõik välisministrid olid seisukohal, et ülioluline on kaupade liikumise jätkumine Põhja-Balti piirkonnas," ütles Reinsalu.

Reinsalu on eraldi suhelnud Finnairi juhtkonnaga ja edastanud lennufirmale Eesti valitsuse palve, et säiliks Tallinn-Helsingi lennuliin, mis on koju pöörduvatele Eesti kodanikele oluline transpordiühendus. 

Põhja-Balti välisministrite videokonverents. Autor/allikas: Välisministeerium

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: