Ülevaade: välismaalt Eestisse tagasipöördumise võimalused

{{1584626580000 | amCalendar}}
Foto: Tallinna Lennujaam

Võimalused välismaalt Eestisse tagasi pöörduda ahenevad pidevalt. Välisministeeriumi ja lennufirmade info kohaselt on töös veel järgmised regulaar- või eriliinid koju naasmiseks.

·         Hispaaniast Malagast Nordica erilend, väljub 24. märtsil kell 12.45;

·         erilend Suurbritanniast Norwitchist (Nordica), väljub 21. märtsil kell 11;

·         erilend Rootsist Stockholmist (Nordica), väljub 21. märtsil kell 14.50;

Nordica erilendudele saab registreerida ettevõtte erilehelt.

· erilend Istanbulist Riiga (Air Baltic); väljub 23. märtsil kell 15.50

· erilend Riiast Londonisse Gatwicki lennujaama (Air Baltic), väljub 20. märtsil kell 9;

· erilennud Londonist Gatwicki lennujaamast Riiga (Air Baltic), väljumised 21., 22., 24. ja 25. märtsil. Pileti broneerimiseks tuleb helistada +371 67207771. Lisainfo: https://www.airbaltic.com/et/airbaltic-lisab-lennuliine-et-tuua-tagasi-koju-baltimaade-elanikud

· erilend Malta rahvusvahelisest lennujaamast (Air Baltic), väljub reedel kell 14.50;

Air Baltic palub Balti kodanikel ja elamisoaga elanikel broneerida endale lennupilet Air Balticu spetsiaalselt selle olukorra puhul loodud telefoni kaudu +371 67207771. Pileti hind Londoni lennule on 205 eurot, Malta lennule 235 euro.

· evakuatsioonilend Balilt Vilniusse, väljumine 23. märtsil. Info ja registreerimine toimub läbi veebilehe: https://www.kidytour.lt/skrydis-balis-vilnius; lennule saab registreerida ka andes endast teada Eesti saatkonnale Canberras (nimi, isikukood, passinumber, kontakttelefon): [email protected]

· erilend Varssavist Vilniusesse (LOT), väljumine 20. märtsil. Info ja registreerimine toimub läbi veebilehe: https://www.kidytour.lt/skrydis-varsuva-vilnius; Leedu palub lennule soovijatest lisaks teada anda enda välisministeeriumi aadressil [email protected].

· erilend Tallinnast Portugali Faro lennujaama (SmartLynx), väljumine 21. märtsil kell 10, saabumine 13.10. Eesti Kergejõustikuliiduga koostöös toimuv erilend Farost Tallinna väljub 21. märtsil kell 14.00 ja saabub Tallinna 20.40. Kõik kellaajad on kohaliku aja järgi. Lennule saamiseks tuleb ühendust võtta WRIS reisibüroo kontaktisiku Sirli Sikoviga – [email protected] Lisainfo: https://www.wris.ee/est/avalehe-kategooriad/top-tooted.p/evakuatsioonilend-faro--tallinn-21-03-2020-2347

 ·  erilend Kiievist Boryspili lennujaamast Tallinna, väljub 22. märtsil kell 14. Lend võtab peale kõik Eesti kodanikud, kes soovivad Tallinna jõuda. Lennu teostab Skyup Airlines, otselingi Tallinna lennule leiab siit: https://skyup.aero/uk/results?departure_city=IEV&arrival_city=TLL&date_forward=2020-03-22&adults=1&children=0&infants=0. Liinilennud Kiievist lõppesid 17. märtsil ja praeguse seisuga on see ainus võimalus lähiajal Kiievist Tallinnasse lennata. 

 ·  erilend Abu Dhabist Riiga (Air Baltic), väljumine 22. märtsil kell 17.40. Lisainfo: www.airbaltic.com.

 ·  erilend Argentinast Buenos Airesest Frankfurti (saksamaa organiseeritud tšarterlend), väljumine 23. märtsil. Huvist tuleb viivitamatult teada anda telefonil +372 5301 9999.

 ·  erilend Tbilisist Riiga (Air Baltic), väljumine 23. märtsil. Pileti broneerimiseks tuleb helistada +371 67207771.

·    erilend Amsterdamist Riiga (Air Baltic), väljumised 24. ja 25. märtsil. Pileti broneerimiseks tuleb helistada +371 67207771.

· Lähipäevadel plaanib AirBaltic teha lende Istanbulist, Tenerifelt. Lendude toimumise korral uuendatakse informatsioon aadressil www.airbaltic.com.

· erilend Tenerife Lõunalennujaamast (Tenerife Sur) Riiga (Atlantic Travel); väljub 22. märtsil 13.30; viivitamatult anda märku: [email protected]

· evakuatsioonilend Hanoist Prahasse; väljub 25. märtsil 08.20; kontaktiks on telefoninumber: +372 5301 9999

·         regulaarlennud Berliinist (Ryanair);

·         regulaarlennud Edinburgh'ist (Ryanair); järgmine lend 23. märtsil

·         regulaarlennud Frankfurdist (Lufthansa) kuni 27. märtsini;

·         regulaarlennud Istanbulist (Turkish Airlines), lennud toimuvad 19.-26.märtsini, ent lennud peatatakse 27. märtsist 17. aprillini;

·         regulaarlennud Kopenhaagenist (SAS). Kuigi Taani piirid on välismaalastele suletud, on eestlastele lubatud transiit läbi Kopenhaageni.

·         regulaarlennud Londonist (Ryanair, Easyjet); Ryanairi viimane lend 23. märtsil, Easyjet järgmine vaba lend 29.03

·         regulaarlennud Maltalt (Ryanair); hetkeseisuga lõppevad regulaarlennud 21. märtsist.

·         regulaarlennud Minskist (Belavia); järgmised lennud toimuvad 26. ja 28. märtsil.

·         Viimane lend Moskvast 19. märtsil (Aeroflot). Moskva-Tallinna reisirong lõpetab reisid 20. märtsist.

·         regulaarlennud Pahphosest (Ryanair);

·         regulaarlennud Stockholmist (SAS);

·         regulaarlennud Weeze'ist (Ryanair).

Reisijatelaevad Helsingi ja Tallinna vahel liiguvad endiselt. Praegusel hetkel jätkab Tallink Eesti ja Soome vahel laevaliiklust muudetud graafiku alusel, aga piletite ostmisel tuleks kontrollida oma riiki sisenemise õigust. Lisainfo Tallinki, Eckerö Line'i ja Viking Line'i kodulehekülgedelt.

Tallink on teatanud, et Star väljub Saksamaalt Sassnitzist Paldiskisse ülepäeva kell 19.00 kohaliku aja järgi, esimene reis toimub 20. märtsil. Reisi pikkus on ligikaudu 20 tundi. Laev mahutab 100 veokit ja 10 reisijate sõidukit ning saab pardale võtta kuni 330 reisijat. Kõik reisijad majutatakse kajutitesse. Ilma sõidukita reisijaid pardale ei võeta.

Sõidukiga reisijaid võetakse pardale üksnes juhul, kui reisijal on õigus sihtsadama riiki siseneda ning laeval on ruumi reisijate pealevõtmiseks. Laeva komplekteerimisel on prioriteediks toiduainete ja ravimite veosed. Starile saab teha broneeringuid Tallink Eesti kõnekeskuse kaudu: [email protected] või +372 612 8686.

Lennud mujalt:

·         Finnair lendab Tai vahet kuni märtsi lõpuni. Tühistatud on lennud 1. aprillist 30. juunini. Rahvusvahelistest lennujaamadest ja sadamatest on transiit läbi Soome lubatud. Näiteks Vantaa lennujaamast või Turu sadamast võib inimene vabalt ja iseseisvalt minna Helsingi sadamasse, et jõuda Tallinna laevale. Mingeid lisadokumente (lnt aevapileti ettenäitamine) ei nõuta.

·         Vietnamist lendavad Euroopasse Qatar, Emirates, Turkish ja China Airlines. Lennugraafiku infot kuvatakse üks päev ette; Noibai lennujaama hotline: 1900 636 535.

·         USA-st Euroopa suurematesse pealinnadesse:

New York JFK lennujaamast Londoni Heathrow lennujaama (Delta): 1 kord päevas, alates 16. märtsist;
Detroitist Amsterdami (Delta), 1 kord päevas;
New Yorgi Newarki lennujaamast Frankfurti, Münchenisse, Brüsselisse (United), hetkeseisuga kuni märtsi lõpuni 1 kord päevas;
Washington D.C.-st Frankfurti (United), hetkeseisuga kuni märtsi lõpuni 1 kord päevas.

Broneeringute tegemiseks tuleb pöörduda reisikorraldaja poole.

Transiidivõimaluste kaart

Välisministeerium on koostöös Eesti ettevõttega AlphaGIS loonud uue kaardirakenduse Eestisse naasmise transiidivõimalustest (19. märtsi hommiku seisuga).

Välismaalt naasvad inimesed peavad jääma 14 päevaks koju isolatsiooni. Isolatsiooni eesmärk on takistada koroonaviiruse levikut.

Välisministeerium paneb kõigile Eesti elanikele südamele, et mittehädavajalikke reise tuleb vältida ka siis, kui need on lubatud. Samuti peab iga reisija jälgima oma tervist.

Enim eestlasi on Tais ja Filipiinidel 

Kriisist alates on välisministeeriumi poole abi saamiseks pöördunud 1500 inimest ning praegu otsitakse neist sadakonnale võimalusi välismaalt koju pääsemiseks, kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor Tiina Nirk.

Eesti inimeste abipalvetele vastavad ööpäevaringselt välisministeeriumi amenikud. Neile helistatakse maailma eri paigust murega, kuidas pääseda koju. On riike, kust on inimesi keerukam koju aidata.

"Kindlasti kaugetest riikidest nagu Maroko, Filipiinid, Peruu. Seal me teeme koostööd teiste liikmesriikidega ja koos toome Euroopa Liidu kodanikke tagasi," ütles Nirk.

Nirgi sõnul on praegu kõige rohkem ehk paarikümne ringis Eesti inimesi Tais ja Filipiinidel. Nendega suheldakse iga päev ning nii Taist kui ka Filipiinidelt organiseerivad Euroopa Liidu liikmesriigid inimeste tagasitoomislende, kuhu püütakse paigutada ka Eesti inimesi.

Näiteks Küprosel tehakse koostööd Lätiga ning lätlaste kojulennule võetakse ka Eesti inimesed.

Nirgi sõnul võiksid inimesed endast välisministeeriumi lehel "Reisi Targalt" teada anda.

 

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili Nael, Tiina Jaakson

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: