Koroonaviirus jõudis ka Alutaguse hoolekeskusesse

Alutaguse hoolekeskus
Alutaguse hoolekeskus Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Pühapäeva hommikul sai positiivse koroonadiagnoosi Alutaguse hoolekeskuse elanik

Põhjaranniku andmetel on tegemist 89-aastase mehega.

"Kahjuks tuvastati ühel 28.03 hospitaliseeritud Alutaguse hoolekeskuse elanikul COVID-19 positiivne viiruseproov," teatas Alutaguse hoolekeskus sotsiaalmeedias. "Hoolekeskus jälgib rangelt terviseameti ja teiste ametkondade poolt kehtestatud nõudeid. Elanikud viibivad oma tubades ning püüame kõikvõimalikud majasisesed liikumised viia miinimumini. "

Hoolekeskuse teatel kinnitas terviseamet, et pühapäeva jooksul testitakse kõiki Alutaguse hoolekeskuse elanikke ja töötajaid.

"Kuidas viirus meieni jõudis, hoolimata karantiinist ja hoolikast hügieeninõuete jälgimisest, ei oska me praegu kinnitada," teatas hoolekeskus. "SA Alutaguse Hoolekeskus on olnud alates 12. märtsi pärastlõunast karantiinis. Külastusi ei ole toimunud ja kõik toodud pakid on desinfitseeritud. Vähimategi haigustunnustega töötajad on koheselt koju jäänud ja Covid-19 suhtes testitud, tulemused olid negatiivsed."

Sotsiaalminister Tanel Kiik ja sotsiaalministeeriumi kohalike omavalitsuste toetuste ja teenuste poliitka juht Triin Raag rääkisid pühapäeva lõunal peetud pressikonverentsil, et üle kogu Eesti on testitud sadu hooldekodude töötajaid ja patsiente ning neile teadaolevalt ei ole seni nakatunuid mujalt kui Saaremaalt leitud.

Kiik tunnustas hooldekodude töötajaid, kes on seni karantiini nõuetest hästi kinni pidanud. Ta märkis ka, et töötajatele ei saa ülirangeid piiranguid kehtestada, kuna kõigil on pered ja lähedased ning see läheb ka vastuollu inimeste põhiõigustega. Siiski on need hooldekodude töötajad, kes on tulnud välisreisilt või kellel on olnud haigussümptomeid, ise koju karantiini jäänud, lisas Kiik.

Minister tunnustas hooldekodude töötajaid, kes tema sõnul teevad seda tööd suhteliselt väikse palga eest. Lisaks tasub ka meeles pidada, et hooldekodudes on siiani tööjõupuudus, märkis Kiik.

Sotsiaalminister teatas pühapäeval, et riik alustab kõigis hooldekodudes laustestimist, et avastada võimalikke viirusekoldeid ning isloeerida nakatunud patsiendid.

Kiik kinnitas ka, et testimised hooldekodudes ei tähenda Eesti testimisvõimekuse ümberjagamist, vaid uute testide tegemise lisandumist. "Testimise võimekus on Eestis võrdlemisi kõrge. Me näeme, et suudame üheaegselt testida mobiilsete brigaadidega hooldekodudes ja inimeste kodudes ning ka mobiilsetes punktides proove võtta. Testimiste arv hooldekodude testimisel ei jaotu ümber, vaid kasvab üle tuhande päevas," kinnitas minister.

Toimetaja: Maarja Värv, Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: