X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Soome peatab laupäevast alates reisijateveo Eestist

{{1586241240000 | amCalendar}}
Foto: Mikko Nurmi / Yle

Pärast nädal aega kestnud hägusat olukorda tahab Soome valitsus siiski, et laevareisijate liikumine Eestist Soome lõpeks. Alates laupäevast pääsevad Tallinnast Helsingisse seilavatele laevadele vaid kaubavedajad.

Hoolimata avalikkuses levinud vastakast informatsioonist jäi Soome valitsus oma varasemale otsusele kindlaks ning soovib, et laevafirmad ei võtaks Tallinna ja Helsingi vahel sõitvate laevade pardale enam kedagi peale kaubaveokijuhtide.

Otsus jõustub laupäeval, 11. aprillil ja puudutab ka Rootsist ning Saksamaalt Soome suunduvat laevaliiklust. Range piirang on esialgu jõus 13. maini ehk kuni praeguse seisuga kehtib Soomes väljakuulutatud erakorraline olukord.

"Heanaaberlikud suhted on meile olulised ning seega rõhutame, et piirangud on ajutised," ütles Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Timo Harakka valitsuse pressikonverentsil ning lisas eesti keeles: "Head sõbrad, ma loodan, et kohe saame ühendused tagasi."

Harakka sõnul lendab lennufirma Finnair vastavalt kokkuleppele Soome valitsusega pärast reedet Tallinna ja Helsingi vahel.

Soome transpordiamet: ka nn vältimatu töö ei tule kõne alla

Soome transpordiametist täna, teisipäeval, laevafirmadele saadetud kirjas märgitakse, et valitsuse soov reisiliiklus lõpetada võimaldab teha erandi vaid kaubavedudele.

"Nn vältimatu piiriülene töö ei puuduta laevafirmade piletimüüki. Laevafirmadelt soovitakse, et nad müüks pileteid ainult kaubavedajatele," nendib Soome transpordiameti juht Jarkko Saarimäki.

Soomest lahkumiseks siiski piiranguid ei tehta. Seega võivad laevafirmad endiselt müüa pileteid Eesti suunal.

Tallink: Soome riigi otsused tekitavad nõutust

Tallink otsustas, et alludes Soome valitsuse soovile ei võta Tallinki laevad Megastar, Baltic Princess ja Galaxy alates sellest laupäevast, 11. aprillist jalgsi ega autoga reisijaid Soome suunal peale Eestist ega Rootsist. Ka Viking Line ja Eckerö Line on loobunud reisijatele piletite müümisest.

"Soome riigi otsused tekitavad nõutust. Ühelt poolt eelistatakse reisijate vedamiseks väikseid lennukeid, kus reisijatel pole võimalik nõuetekohaselt turvavahet hoida ning teisalt pole meil lubatud enam pardale võtta SynLabi sõiduautot, mis transpordib kahe riigi vahel koroonatestide proove," kommenteeris olukorda Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

"Need otsused muutuvad väga kiiresti ja ega me päris täpselt aru ei saa, kuidas need otsused sünnivad. Usutavasti ei ole kõik need otsused lõpuni läbi mõeldud ja sellepärast ei saa ka mürki võtta, et nendes ei tule taas muutusi," ütles Nõgene ERR-ile. "Kõik eestlased, kes tahavad koju saada, võtame kindlasti peale, kedagi kai peale ei jäta. Eesti on lubanud oma kodanikel Eesti riiki siseneda ja Tallink on valmis nad koju tooma."

"Viimase tunni aja jooksul on toimunud nii palju muutusi. Nüüd alles hiljuti tuli teade, et lennuk on jäetud Tallinna-Helsingi vahet lendama ainult neljapäeviti. Nii et väga palju segadust ja teadmatust, kuidas Soome riigi kodanikud oma koju tagasi pääsevad alates laupäevast," lisas Nõgene.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: