Tervishoiuametnikud: Stockholmis paistab koroona tipp möödas olevat

Inimesed Stockholmi tänavatel.
Inimesed Stockholmi tänavatel. Autor/allikas: ERR

Rootsi tervishoiuametnike sõnul paistab, et koroonaviirus saavutas pealinnas Stockholmis eelmisel nädalal haripunkti ja nakatumiste arv hakkab nüüd langema.

Terviseamet on statistilisi mudeleid kasutades välja arvutanud, et 15. aprilliks oli Stockholmi miljonist elanikust nakatunud 86 000.

Ametlikel andmetel on Rootsis tuvastatud 15 322 nakkusjuhtu ja Stockholmis neist 6200.

Teadlased arvutasid teadaolevate nakkusjuhtude ja Stockholmi elanike hulgas juhuvaliku põhjal läbi viidud testide alusel, et testimise läbi on kinnituse saanud vaid üks nakkusjuhtum 1000-st.

"Selle mudeli järgi jõudis tipp siis kätte ja pärast seda on oodata päevas vähem juhtumeid, aga see ei tähenda nakkuste lõppu," ütles riigi peaepidemioloogi asetäitja Anders Wallensten.

Mudelid muutuvad täpsemaks, kui saadakse rohkem andmeid, lisas ta.

Rootsi ei ole erinevalt teistest Euroopa riikidest kehtestanud viiruse leviku tõkestamiseks rangeid piiranguid, inimestelt oodatakse vastutustundlikku käitumist ja ametlike soovituste järgimist.

Keelatud on siiski rohkem kui 50 inimese kogunemised ja hooldekodude külastamine.

Rootsi strateegiat on kritiseeritud, sest koroonaohvreid on neil rohkem kui rangemate piirangutega naaberriikides Taanis, Norras ja Soomes.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: