Diislikütuse hind langes Tartu tanklas Baltikumi madalaimale tasemele

{{1591091460000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Terminal Oil tankla. Autor/allikas: Terminal Oil

Terminal Oil langetas teisipäeva ennelõunal diislikütuse hinna teenindusjaamades 0,879 eurole liitri eest, mis on madalaim tase Baltikumis. Tegemist on lastekaitsepäeva puhul algatatud kampaaniaga, millega läksid Tartus kaasa mitmed kütusemüüjad. Üle Eesti pole suured kütusemüüjad hinnaralliga aga kaasa läinud.

95-oktaanise mootoribensiini hinna langetas kütusemüüja 1,069 eurole. Bensiin 98 maksab Terminal Oilis hinnalangetuse järgselt 1,119 eurot liitri kohta.

Terminal Oili juhatuse liige Raido Raudsepp ütles ERR-ile, et hinnalangetuse taga on Tartust alanud hinnarallli. Samas märkis Raudsepp, et naftahinnad on tõusus ning kütusehinna madalal hoidmine pole jätkusuutlik.

"Otsus tuleneb sellest, et Tartus mingil põhjusel viidi hinnad alla ja me otsustasime, et kui hinnad peaksid all olema, siis viime üle kogu Eesti hinnad alla," ütles Raudsepp.

Raudsepp lisas, et nafta maailmaturu hind liigub vastuvoolu ning kuna hinnad on korralikus tõusus, ei tohiks kohalik hinnalangus olla väga pikaajaline.

"Konkurents on tugev. Täna on olukord selline, kus Eestis on Baltikumi soodsaimad diislikütuse postihinnad. See on selline olukord, mida ei kujutanud pool aastat tagasi ette," lisas ta.

Tallinnas püsivad kütuse postihinnad kõrgemal tasemel. Circle K, Olerexi ning Neste 95-oktaanise bensiini hind püsib 1,179 eurol, 98-oktaanise bensiini hind 1,229 eurol ning diislikütuse hind 0,999 eurol. Tallinnas pakub odavaimat kütust Jetoil, kus 95-oktaanilise bensiini liitri eest peab tasuma 1,099 eurot ning diislikütuse liitri eest 0,929 eurot.

Lähinädalatel võib Eestis oodata kütusehinna tõusu

Alexela juhatuse liikme Alan Vahti sõnul oli hinnalangetus seotud ühekordse lastekaitsepäeva puhul korraldatud kampaaniaga, millega läks Tartus kaasa ka Alexela.

Vaht märkis samuti, et kampaania ei ole jätkusuutlik ning tegelikult on kütusehinnad maailmaturul hoopis tõusuteel. "Bensiini ja diislihinnad on kuu ajaga olnud 6-9 protsendilises kasvus. Ainuüksi täna on maailmaturul bensiinihind kasvanud 1,7 senti liitrist ja diislil 1,2 senti liitrist," ütles Vaht ERR-ile.

Aprilli lõpust alates on Vahti sõnul bensiini hind maailmaturul kasvanud 12 senti liitrist ning diislikütuse hind kaheksa senti liitrist.

"Madal hind mis on välja käidud tartus, pole kuidagi jätkusuutlik, tegemist on kampaaniaga. Kurb tõdeda, aga surve on maailmaturul hinnatõusule olnud ning viitab sellele, et ühel hetkel Eestis kütusehinnad tõusevad veelgi, Need tasemed väga kauaks püsima ei jää," sõnas Vaht.

"Ühel hetkel see tõus kindlasti ka Eesti tanklates realiseeritakse, on see sellel nädalal või järgmisel nädalal või juuni keskpaigas," lisas Vaht.

Circle K hinnalangus sai esmaspäeval alguse Võru maantee teenindusjaamast

Circle K Eesti AS mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi sõnul langetas Circle K esmaspäeval Tartus Võru maantee jaamas hinda tulenevalt kütuse omahinnast ja Tartu kohalikust konkurentsist. Ülejäänud Tartu piirkonna jaamades langetas Circle K hinda teisipäeval.

"Hinnalangetusele reageerisid konkureerivad kütusemüüjad, kehtestades Circle K-le sarnase kütusehinna Tartu jaamades," ütles Sassi.  

"Kõikide tanklakettide vahel on Eestis väga tugev konkurents ja hinnatundlikkus, mistõttu on hinnad Eesti tanklakettides enamasti võrdväärsel tasemel. Kuna Eesti on kütusehindade osas väga hinnatundlik, on Eesti üks vähestest riikidest maailmas, kus nii teenindus- kui automaatjaamades on kütusel täpselt sama hind," lisas ta.

Sassi sõnul oli viimatei diislikütuse hind samal tasemel 2016. aasta jaanuaris.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: