Keskerakond heitis Jõhvi volikogu esimehe erakonnast välja

Max Kaur ja Eduard East.
Max Kaur ja Eduard East. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Keskerakonna juhatus heitis kolmapäeva hommikul erakonnast välja Jõhvi vallavolikogu esimehe Eduard Easti ja volikogu liikme Arthur Sepperni, kes algatasid umbusaldusavalduse oma erakonnakaaslasest vallavanema Max Kauri vastu.

"Sümboolselt näitasime ka teistele erakonna liikmetele, et keskerakondlasi kaitstakse ja niimoodi käituda ei tohi," ütles Põhjarannikule riigikogu liige ja Keskerakonna Jõhvi osakonna esimees Martin Repinski, tuues esile, et East rikkus põhimõtteid juba viimastel kohalikel valimistel, kui konkureeris Keskerakonnaga valimisliidu Jõhvi koosseisus.

Jõhvi volikogu spordikomisjoni esimees Arthur Seppern on olnud Max Kauri vallavanema kohalt tagandamise üks põhilisi algatajaid ja tema luges eelmisel neljapäeval volikogu istungil ette ka umbusaldusavalduse, milles heidetakse Kaurile ette suutmatust kontrollida oma otseste alluvate tööd ja Jõhvi valla maine kahjustamist.

Kuigi umbusaldusavaldusele kirjutas 21-st vallavolikogu liikmest alla 11 saadikut - peale osade keskfraktsiooni liikmete ka ettevõtja Nikolai Ossipenko valimisliidu Jõhvi − Meie Kodu saadikud, ei ole sugugi kindel, et sel neljapäeval toimuval hääletusel umbusaldusavaldus läbi läheb.

Repinski ja vallavanem Max Kauri eestvedamisel käib Jõhvis uue võimukoalitsiooni loomise katse, mis peaks praeguse vallavalitsuse ametisse jätma.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: