Venemaale saabuvad välismaalased peavad esitama koroonatõendi

{{1594723080000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / ZUMAPRESS.com

Venemaale saabuvad välismaalased peavad alates kolmapäevast esitama piiril tõendi, et nad ei ole nakatunud koroonaviirusega COVID-19 või andma selleks vajaliku testi kolme päeva jooksul pärast riiki sisenemist, selgub esmaspäeval avaldatud korraldusest.

Venemaa tarbijakaitseameti (Rospotrebnadzor) ja Venemaa peaarsti Anna Popova korralduse kohaselt peavad välismaalased esitama tõendi, et on läbinud polümeraasi ahelreaktsiooni (PCR) testi viimase kolme päeva jooksul enne Venemaale saabumist. Kui inimene tõendit ei esita, peab ta oma kuludega Venemaal kolme päeva jooksul PCR-testi tegema.

Välismaalt saabuva Vene kodanikud peavad samuti esitama kas tõendi või tegema testi või kolmanda võimalusena jääma eneseisolatsiooni.

Uued nõuded jõustuvad kolmapäeval, 15. juulil, tõendi võib esitada nii vene kui ka inglise keeles.

Samuti soovitatakse Venemaa välis- ja transpordiministeeriumil ning lennundusvõimudel reisijaid testivajadusest informeerida.

Ka Vene ettevõtted peavad korralduse kohaselt oma töötajaid, kes välismaalt naasevad, teavitama testi tegemise vajadusest ja välismaalaste palkamisel nõudma neilt tõendit või testi tegemist.

Tegemist on Venemaa piiride avamise esimese sammuga.

Narva piiripunkti juhi Üllar Kustala sõnul ei olnud päeval Venemaalt veel ametlikku infot muutuste kohta tulnud.

"Väidetavalt võetakse karantiin maha ja seal mingitel tingimustel saab mingi tõendi esitamisel riiki sisse tulla, aga ametlikult Vene Föderatsiooni piirivalvelt meile täna mitte ühtegi teadet ei ole tulnud, et seal midagi muutuks," rääkis ta "Aktuaalsele kaamerale".

Siiski on kolmapäevast võimalik Venemaale seniselt vabamalt reisida Venemaa kodanikel, keda Eestis elab rohkem kui 80 000. Eestisse naastes tuleks neil aga siin kaks nädalat isolatsioonis olla.

Hoolimata seni kehtinud piirangutest ei ole Eesti ja Vene piiril siiski piiriületus peatunud. Narvas ületab Venemaa piiri ligi 400 inimest päevas.

"Vene Föderatsiooni kodanikud, kes on viisadega, nendele on tegelikult ikkagi piir täna suletud. On jah erilubade võimalus, aga see on küllaltki piiratud isikute grupile. Põhiline, kes meil täna ikkagi piiri ületavad, on matuselised ja need, kes hooldavad oma vanemaid, kes elavad Eestis," rääkis Kustala.

Kuigi Narvas on neid, kes väldiksid viiruse tõttu Venemaale minemist, sooviksid mitmed linna elanikud piiride avamist.

"Seoses sellega, et mul on Venemaa kodakondsus ja ma pean käima tihti Ivangorodi siis ma olen rõõmus, et piir tehakse lahti," rääkis Artjom.

"Kõik juba kaua ootavad võimalust sinna minna. Kui mõlemad pooled kaotavad piirangud, siis muidugi läheme," ütles Aleksandr.

"Pigem mitte, siiani kardan. Venemaal on siiski palju nakatumise juhtumeid. Selle tõttu ei planeeri sinna minna," ütles Svetlana.

Toimetaja: Mait Ots, Lauraliis Süldre, Merili Nael

Allikas: ERR/Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: