X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kaljulaid arutas Ratase, Reinsalu ja Luigega olukorda Valgevenes

Välisminister Reinsalu, peaminister Ratas, president Kaljulaid ja kaitseminister Luik pärast kohtumist.
Välisminister Reinsalu, peaminister Ratas, president Kaljulaid ja kaitseminister Luik pärast kohtumist. Autor/allikas: Mattias Tammet / Presidendi Kantselei

President Kersti Kaljulaid kutsus neljapäeva hommikuks peaminister Jüri Ratase, kaitseminister Jüri Luige ja välisminister Urmas Reinsalu arutama olukorda Valgevenes ja Eesti edasist tegevust.

"Meie eesmärk on, et Valgevene rahvas saaks vabalt otsustada oma tuleviku üle. Eriti tänasel päeval on meil siin Eestis seda asjakohane meenutada," ütles Kaljulaid pärast nõupidamise lõppu. "Eesti on senistele sündmustele reageerinud adekvaatselt. Meie seisukohad on olnud selged, jõulised, õigeaegsed. Valgevene valimised ei olnud vabad ega õiglased ning seepärast me neid ka ei tunnusta," lisas president.

Kaljulaidi sõnul on edasiste arengute puhul oluline ka demokraatlike riikide ühtsus ja reaktsioonide koordineeritus. "Balti riigid on neis küsimustes olnud ühtsed. Paiknedes ju siinsamas Valgevene kõrval, on see ääretult oluline signaal ka Valgevene rahvale. Niisamuti on märgiline Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Micheli eilne vastavasisuline seisukoht. Koordineeritus on oluline ka Euroopa järgmiste sammude, võimalike sanktsioonide kehtestamisel ja nende mõjususe tagamiseks," sõnas riigipea.

Michel esitas kolmapäeval pärast erakorralist Euroopa Ülemkogu EL-i liikmesriikide ühisseisukoha Valgevene suhtes.

Lisaks Valgevene sündmustele arutati kaitseministeeriumis peetud kohtumisel ka sel nädalal Malis toimunud riigipöördega seonduvat, teatas presidendi kantselei.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: