ERR Mägi-Karabahhis: raketirünnaku jälgi on Martunis igal pool näha

Foto: ERR

Mägi-Karabahhis kestavad tulised lahingud Armeenia ja Aserbaidžaani vägede vahel juba teist nädalat. "Aktuaalne kaamera" proovis kolmapäeval jõuda Mägi-Karabahhis rindele, tehes peatuse Martuni linnas.

Martuni linnas jäi nädal tagasi raketitule alla välisajakirjanike grupp. Kaks Prantsuse ajakirjanikku Le Monde'i ajalehest sai haavata. Nendega koos oli Hispaania infoagentuuri EFE korrespondent Pablo Gonzales.

"Me filmisime linnas varemeid, kui meid tabas Grad rakettide rünnak. Terve pakett, umbes 40 raketti. Vast kõige kurvem on, et uudis oli, et meie kaks Prantsuse kollegi said haavata, aga mitte, et rahuliku linna pihta tulistati 40 raketti ja surma sai kolm kohalikku inimest," rääkis Gonzalez "Aktuaalsele kaamerale".

Umbes kümme sekundit hiljem jäid aga "Aktuaalse kaamera" ajakirjanikud raketitule alla. Ajakirjanikud pääsesid tervelt.

Raketirünnaku tagajärjed on Martunis näha igal pool. Linnas ei ole märgata naisi ega lapsi. Nad saadeti sõjast kaugemale - Armeeniasse. Mehed aga jäid.

"Milles on lapsed süüdi? Nad ei hooli mitte kellestki - pommitavad lapsi ja vanureid. Nad on terroristid. Me ei sõdi ju mitte nende maa pärast, vaid me sõdime enda maa eest, et meie lapsed saaksid siin elada," rääkis Martuni elanik Garik.

"Kuhu ma lähen? See on minu kodumaa. Kuhu ma lähen? See on minu kodu, ma pean seda kaitsma. Mul ei ole kuhugi minna," ütles Martunis elav Valeri.

Samal rünnati taas Mägi-Karabahhi pealinna Stepanakerti.

"Me ei olnud kodus. Siin ei olnud kedagi. Just tegime remonti ja nüüd kõik on hukas," ütles Stepanakerti elanik Ašot.

Mägi-Karabahhi sündmusi kajastav ERR-i ajakirjanik Anton Aleksejev jõudis kolmapäeva õhtuks Armeenia piiri ääres asuvasse Gorise linna. Aleksejev rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et linn on Mägi-Karabahhi põgenikke täis.

Ta selgitas, et linnas on ka palju välisajakirjanikke, kes tahavad kajastada Mägi-Karabahhis toimuvat, kuid puudus on neid sõidutavatest autojuhtidest, kes julgeks praegu piirkonnas ringi sõita.

"Meil vedas, meil oli kohalik autojuht, kes viis meid mitte ainult Stepanakerti, vaid ka täna Martuni, ootas meid ja oli meiega koos seal tule all. Need inimesed teevad seda selleks, et kogu maailm saaks teada, mis siin, Mägi-Karabahhis toimub," rääkis Aleksejev.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: