X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Euroopa Parlament nõuab Venemaa vastu rangemaid EL-i sanktsioone

Euroopa Parlament.
Euroopa Parlament. Autor/allikas: © European Union 2018

Euroopa Parlament võttis neljapäeval vastu resolutsiooni Vene opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi vahistamise kohta, kutsudes Euroopa Liidu riike üles oluliselt tugevdama sanktsioone Venemaa võimude vastu.

Resolutsioon võeti neljapäeval vastu 581 poolt- ja 50 vastuhäälega, erapooletuks jäi 44 saadikut.

Europarlament kutsub EL-i liidreid üles tugevdama märkimisväärselt EL-i piiravaid meetmeid Venemaa suhtes, nõudes muu hulgas sanktsioonide laiendamist kõigile, kes on seotud Aleksei Navalnõi ning tema toetajate vahistamise ja vangistamisega.

Parlament soovib näha sanktsioone ka võimudega seotud Vene oligarhide, president Vladimir Putini lähikonna ja Venemaa propagandameedia vastu. Parlamendi hinnangul tuleks muu hulgas piirata nende EL-is reisimise õigust ning ligipääsu EL-is asuvatele varadele.

Parlamendiliikmed nõuavad ühtlasi Aleksei Navalnõi ja kõigi teiste Venemaale naasmise tõttu kinni peetud inimeste viivitamatut ja tingimusteta vabastamist, olgu nad ajakirjanikud, Navalnõi meeskonna liikmed või teda toetavad inimesed.

Parlament nõuab Nord Stream 2 lõplikku peatamist

Euroopa Parlament märgib teates, et kuna Euroopa Liidu ja Venemaa suhted on pikki aastaid halvenenud, siis tuleks Venemaaga tehtav koostöö kriitiliselt üle vaadata, eriti mis puudutab projekte nagu Nord Stream 2.

Parlament kutsub EL-i üles vastuolulise gaasijuhtme ehitust viivitamatult peatama. Ühtlasi rõhutavad parlamendiliikmed, et EL ei tohiks enam hämara taustaga Vene raha avasüli vastu võtta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: