Navalnõi lubas naasta 17. jaanuaril Venemaale

Venemaa opositsiooni juhtfiguur ja Putini režiimi kriitik Aleksei Navalnõi teatas, et plaanib 17. jaanuaril naasta Venemaale.

"Ma ei lahkunud kunagi Venemaalt, ma sattusin Saksamaale ainult ühel põhjusel-nad üritasid mind tappa," teatas Navalnõi.

"Ma jäin ellu ja nüüd on Putin tegemas kõik, et ma tagasi ei läheks," lisas Navalnõi.

Navalnõi palus oma toetajatel temaga kohtuda, kui ta pühapäeva õhtul Moskvasse naaseb.

"Navalnõi tagasitulekul ta arreteeritakse ja see tekitab peaaegu kindlasti proteste. Julgeolekuametnikud ja konservatiivid tõlgendaksid tema vabadusse jätmist kui nõrkuse ilmingut ja see ei jäta Kremlile muud võimalust kui ta arreteerida," ütles poliitanalüütik Tatjana Stanovaja.

Venemaa uurijad esitasid Navalnõi vastu eelmisel kuul uued süüdistused, teda süüdistatakse 588 miljoni rubla (6,5 miljonit eurot) omastamises oma korruptsioonivastasele rühmitusele. Venemaa uurijate sõnul kulutas ta raha hoopis välismaal kinnisvara ostmisele ja muudele täpsustamata asjadele.

Navalnõil on 2017. aastast varasem karistus, kus teda süüdistati kelmuses. Venemaa vanglateenistuse ametnikud palusid Moskva kohtul muuta Navalnõi kolme ja poole aasta pikkune tingimisi karistus reaalseks vanglakaristuseks.

Navalnõi peaaegu suri eelmise aasta augustis, kui teda rünnati närvimürgi novitšokiga ja ta toimetati Saksamaale Berliini kliinikusse intensiivravisse.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: