Pfizer/BioNTech lubab EL-ile 75 miljonit koroonavaktsiini lisaannust

{{1612171740000 | amCalendar}}
Foto: Jassu Hertsmann/sotsiaalministeerium

Saksa ettevõte BioNTech ja USA ravimihiid Pfizer teatasid esmaspäeval, et suurendavad koroonavaktsiini tarneid Euroopa Liidule, EL saab kevadel täiendavalt kuni 75 miljonit doosi vaktsiini.

"Pfizer ja BioNTech jätkavad tööd tarnete suurendamiseks alates 15. veebruaril algavast nädalast, mis tagaks, et tarnime esimeses kvartalis täies mahus lepingulised kohustused ning teises kvartalis kuni 75 miljonit lisadoosi," teatasid ettevõtted.

Firmade avaldus tuli mõni tund enne Saksa kantsleri Angela Merkeli kokku kutsutud ülemaalist nõupidamist vaktsiinitootjatega seoses kasvava pahameelega Euroopa Liidu vaktsineerimiskampaania venimise üle.

BioNTech/Pfizer suurendab vaktsiinitootmist, kuna veebruaris avatakse Saksamaal Marburgis uus tehas. Marburgi tehas suudab toota 750 miljonit vaktsiiniannust aastas, teatas Deutsche Welle.

Kokku plaanib BioNTech/Pfizer toota Euroopa Liidus see aasta umbes kaks miljardit koroonaviiruse vastast vaktsiini.

Pühapäeval teatas Euroopa Liidu komisjon, et ravimifirma AstraZeneca tarnib esimese kvartali jooksul üheksa miljonit täiendavat koroonavaktsiini annust.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen pidas koos kahe volinikuga pühapäeval videokõne suuremate koroonavaktsiine tootvate ettevõtete juhtidega. Lisaks rääkis von der Leyen ka Suurbritannia peaministri Boris Johnsoniga.

"Mul on hea meel, et ta ütles, et AstraZeneca kaks Suurbritannia tehast tarnivad vaktsiine ka Euroopale. Just nii nagu Euroopas toodetud vaktsiinidoosid, näiteks Pfizer/Biontechi omad, tarnitakse Suurbritanniasse. Sellises vaimus peamegi
sellele pandeemiale lähenema. Meie vastane on viirus ja ravimitööstus
on osa lahendusest," ütles von der Leyen.

Selle kõige tulemusena usub ka Euroopa Komisjon, et Euroopa Liit suudab endiselt suve lõpuks vaktsineerida 70 protsenti täiskasvanud elanikkonnast.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: