Venemaa on valmis jääma avatud taeva lepesse, kui USA naaseb

Vene õhujõudude lennuk avatud taeva lepingu alusel USA Offutti õhuväebaasi kohal 2019. aastal.
Vene õhujõudude lennuk avatud taeva lepingu alusel USA Offutti õhuväebaasi kohal 2019. aastal. Autor/allikas: SCANPIX/AP PHOTO/Omaha World-Herald/Chris Machian

Venemaa kinnitas teisipäeval, et on valmis jääma avatud taeva lepingusse, mis lubab sellega ühinenud riikidel teha relvastamata vaatluslende üksteise territooriumide kohal, kui USA sellega taas liitub.

Venemaa otsustas külma sõja järel sõlmitud avatud taeva leppest lahkuda jaanuari keskel ja USA lahkus sellest eelmisel aastal.

Vene asevälisminister Sergei Rjabkov ütles riiklikule RIA Novostile, et Moskva võib oma otsuse leppest lahkuda ümber vaadata, kui ka Washington oma otsuse ümber vaatab. 

"See on tõepoolest nii ja uks on lahti," ütles Rjabkov. 

"Kuid meie kolleegid Washingtonis ja teistes NATO pealinnades peavad mõistma, et me ei oota lõpmatuseni, kuni nad lõpuks oma otsused teevad," lisas ta.

Rjabkovi avaldus tuleb kaks nädalat pärast seda, kui Vene president Vladimir Putin allkirjastas otsuse pikendada viie aasta võrra tuumarelvastuse piiramise lepet Uus START, mis oleks vastasel juhul 5. veebruaril ammendunud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: