Itaalia blokeeris AstraZeneca vaktsiini tarne Austraaliasse

Foto: AstraZeneca

Itaalia peatas AstraZeneca koroonavaktsiini saadetise, mis oli määratud jõudma Austraaliasse. Tegu on esimese sellelaadse sekkumisega peale seda, kui Euroopa Liit kehtestas uued reeglid vaktsiinide tarnele väljaspoole liikmesriike.

Itaalia valitsus otsustas 250 000 doosiga saadetist mitte lasta üle piiri, et hoida vaktsiin Euroopa Liidus, vahendas Financial Times.

Itaalia teavitas otsusest ka Brüsselit. Euroopa Komisjon, kes oleks võinud saadetise blokeerimise tühistada, seda ei teinud.

Euroopa Komisjoni poolt jaanuaris esitatud reeglite järgi peavad Euroopa Liidus tegutsevad ravimitootjad küsima luba vaktsiini Euroopa Liidust eksportimiseks riigilt, kus konkreetne tehas asub.

Reeglid on osa Brüsseli vastureaktsioonist AstraZeneca teatele, et lubatud tarnetähtaegadest ei suudeta kinni pidada, misjärel tekkisid Euroopa Liidus kahtlused, et vaktsiinitootja on lubatud vaktsiini müünud Euroopa Liidust välja.

Itaalia uus peaminister Mario Draghi nõudis veerbuaris toimunud Euroopa Liidu riigijuhtide kohtumisel, et euroliit kehtestaks koroonavaktsiini ekspordile karmimad piirangud.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Financial Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: