Blinken: Biden ei toeta Nord Stream 2 valmis ehitamist

USA välisminister Antony Blinken
USA välisminister Antony Blinken Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Ken Cedeno/Pool

USA välisminister Antony Blinken kinnitas kongressi liikmetele, et Bideni administratsioon ei toeta Nord Stream 2 projekti valmis ehitamist ja jätkab täiendavate gaasitoru vastaste sanktsioonide läbivaatamist.

Blinken ütles USA kongressi väliskomisjonile, et president Joe Bideni hinnangul on peaaegu valmis Nord Stream 2 gaasitoru projekt halb mõte, teatas Rferl.

"Me teeme torujuhtme ehitamisega seotud ettevõtetele selgeks, et seisame selle valmimise vastu ja vaatame jätkuvalt täiendavate sanktsioonide võimalusi," lisas Blinken.

Nord Stream 2 torujuhe on mõeldud Venemaa maagaasi ekspordiks mööda Läänemerd. Selle käigus väheneb Ukraina osakaal Venemaa gaasi transiitriigina.

USA kongress ei toeta Nord Stream 2 projekti, kuna see tugevdab nende hinnangul Kremli haaret Euroopa energiatööstuses. Samuti kahjustab Nord Stream 2 Ukraina majandust, mis jääks ilma miljardite dollarite ulatuses transiiditasust.

USA senati vabariiklased on avaldanud Bideni administratsioonile survet, et USA laiendaks Nord Stream 2-vastaseid sanktsioone.

Eelmise nädalal Bidenile saadetud kirjas leidsid 40 senati vabariiklast, et Bideni tegevus Nord Stream 2 projekti peatamiseks on ebapiisav. Samuti nõudsid vabariiklased täiendavate sanktsioonide kehtestamist gaasitoruga seotud ettevõtetele.

Bideni administratsioon on samas väidetavalt mures, et täiendavad gaasitoru vastased sanktsioonid võivad kahjustada USA suhteid Saksamaaga.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: