Sinisalu: Toompea protestide taga ei maksa näha Kremli karvast kätt

{{1618215900000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Kapo peadirektor Arnold Sinisalu ütles pressikonverentsil, et praeguste peamiselt Toompeal toimunud protestide korraldajate seas ei paista Kremliga seotud isikuid.

"Ei maksa näha seal Venemaa karvast kätt. Seal on väga palju erinevaid inimesi, väga erinevatel põhjustel. Inimesed avaldavad meelt, see on nende põhiseaduslik õigus," lausus Sinisalu kapo aastaraamatu tutvustamise pressikonverentsil.

"Siiamaani politsei on seda olukorda rahulikult ja viisakalt kontollinud ja ma ei näe seal mingisugust erilist probleemi või muret," rääkis Sinisalu.

Küll tõdes Sinisalu, et talle jääb kohati arusaamatuks, mille vastu täpselt protestitakse ja mis täpselt meeleavalduste eesmärk on.

Sinisalu märkis, et meeleavaldustel on tuvastatud küll mõned Venemaaga seotud isikud, aga neid ei saa pidada meeleavalduste niiditõmbajateks. "Nende tähtsus ei ole sedavõrd suur, et arvata, et nemad on nende ürituste organisaatorid," sõnas Sinisalu.

"See kelle vastu me huvi tunneme, seda me kommenteerida ei saa," lisas ta.

Kapo büroojuht Harrys Puusepp täpsustas, et praegusel ajal on õigus meelt avaldada, aga tuleb piirangutest kinni pidada.

Tallinnas on juba peaaegu kaks nädalat peamiselt riigikogu ees avaldatud meelt nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise vastu, kuid ka koroonapiirangute ja vaktsineerimise vastu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: