Norstati küsitlus näitab EKRE-le rekordkõrget toetust

EKRE volikogu Paides
EKRE volikogu Paides Autor/allikas: Olev Kenk / ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus on tõusnud suve algul rekordiliselt kõrgele, Reformierakonna toetus langes aga alla 30 protsendi, selgub uuringufirma Norstat Eesti AS kolmapäeval avaldatud uuringutulemustest.

Nädalaga toimus reitingutabelis kaks märkimisväärset muutust. Reformierakonna toetus langes 1,5 protsendipunkti võrra ning esimest korda pärast selle aasta jaanuarikuud jääb peaministripartei toetus alla 30 protsendi.

Viimase nelja nädala küsitluste koondtulemuste põhjal toetab Reformierakonda 29,2 protsenti, EKRE-t 21,7 protsenti ja Keskerakonda 19,5 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

EKRE toetus tõusis nädalaga 1,1 protsendipunkti võrra ning on nüüd kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustasid.

Reformierakonna edu teisel kohal oleva EKRE ees on nüüd 7,5 protsendipunkti ning nende kahe erakonna vahe pole varem nii väike olnud. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,5 protsenti), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,8 protsenti) ning Isamaa (5,6 protsenti). 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,7 protsenti ja opositsioonierakondi 35,1 protsenti.

Koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 19. maist 14. juunini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti kodanikku.

Uurigu maksimaalne veamäär, mis sõltub grupi proportsiooni suurusest, kõigub Reformierakonna 1,41 protsenduist kuni Isamaa 0,71 protsendini.

Küsitlused viidi läbi kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: