Von der Leyen lubas seksuaalvähemusi survestava Ungari suhtes samme astuda

{{1624441680000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen nimetas Ungari seadusemuudatusi, mis keelavad seksuaalvähemuste (LGBTIQ) kohta info edastamise Euroopa Liidu alusväärtuste rikkumiseks ning lubas astuda samme seaduste jõustamise takistamiseks.

"Ungari seadusemuudatused on häbiväärsed," ütles von der Leyen ning lisas, et Euroopa Liit ei tee kompromisse sellistes küsimustes nagu inimväärikus, võrdsus ja inimõigused.

"Ma olen juba andnud valdkonnaga tegelevale Euroopa Komisjoni volinikule suunise Ungari võimudele kirja saatmiseks, et väljendada meie õigusalaseid muresid enne kui seadusparandused jõustuvad," teatas von der Leyen.

Euroopa Komisjoni üks ülesandeid on jälgida Euroopa Liidu seaduste täitmist ning reageerida, kui mõni riik neid eirab.

Ungari parlament võttis 15. juunl vastu seadusemuudatused, millega keelatakse noorte informeerimine homoseksuaalsusest, transseksuaalsusest ning teistest sarnastest teemadest. Erinevatesse seadustesse tehtud parandused keelavad lastele ja noortele raamatute, filmide ja muu meedia kättesaadavaks tegemise, milles räägitakse seksuaalsuse muudest vormidest kui heteroseksuaalsus. Samuti keelatakse reklaamid, milles homo- või transseksuaale näidatakse osana normaalsusest.

Teisipäeval tegid 14 Lääne- ja Põhja-Euroopa riiki, sealhulgas ka Eesti avalduse, milles kritiseeris Ungaris vastuvõetud seadusemuudatusi ning kutsusid Euroopa Komisjoni sekkuma.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: