Venemaa saatis tankid Afganistani piirile

Tankid T-72.
Tankid T-72. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Venemaa saatis oma Tadžikistani baasis asuvad üksused, sealhulgas ka tankid, Afganistani piiri lähedal asuvale polügoonile, kus peetakse ühisõppused Usbekistani ja Tadžikistani relvajõududega.

Tankistid Venemaa 201. sõjaväebaasist (mis asub Tadžikistanis - toim.) läbisid 200-kilomeetrise rännaku Afganistani piiri äärsele Harb-Maidoni polügoonile, kus peetakse 5. – 10. augustini ühised taktikalised õppused, teatas Vene relvajõudude kesksõjaväeringkonna pressiteenistus.

Rännaku ajal harjutasid tankide T-72 meeskonnad kolonnide sõjalist kaitset, nakatunud alade läbimist, diversioonirühmade ning vastase õhuväe rünnakute tagasilöömist, lisati teates. Kohale saabudes asusid üksused oma positsioone kindlustama ning sõjaväetehnikat maskeerima.

Kesksõjaväeringkonna teatel osalevad õppustel ka 201. baasis paiknevad suurtükiväe, mäestikuvõitluse ning eriüksuste võitlejad.

Venemaa 201. baasi üksused alustasid Afganistanis aktiveerunud Talibani ja valitsusvägede kokkupõrgete valguses aktiivsemaid õppusi Tadžikistanis juba juuli keskel. Talibani üksused on kõikjal Afganistanis valitsusväed taganema löönud ning Moskval on hirm, et islamistid võivad ka teistesse Kesk-Aasia riikidesse tungida.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax, rferl.org

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: