TS Laevad: Tõllu õnnetusel pole seost presidendi viibimisega laeval

Parvlaev Tõll rammis Kuivastu sadama kaid.
Parvlaev Tõll rammis Kuivastu sadama kaid. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

TS Laevade juht Indrek Randveer lükkas tagasi väite, nagu oleks Saaremaa liinil parvlaevaga Tõll juhtunud õnnetus olnud seotud president Kersti Kaljulaidi viibimisega aluse kaptenisillal.

"Tegemist on täieliku kuulujutuga, meil on väga kindlad reeglid ja protokollid," ütles Randveer ERR-ile.

Randveer selgitas, et laeva juhtis kapteni asemel vanemtüürimees, kellel algas vahetus kell 14 ehk vahetult enne õnnetuse juhtumist. Ta lisas, et tegemist oli puhkuselt tulnud tüürimehega, kõik toimis plaanipäraselt ja töötajad olid oma ametipostidel.

Randveeri sõnul pole seni uurimine näidanud, et keegi parvlaeval oleks reeglite vastu eksinud.

Teisipäeval käis riigikogu Estonia laevahuku toetusrühma ees aru andmas ohutusjuurdluse keskuse juht Rene Arikas. BNS teatas, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimeest Mart Helmet huvitas komisjoni koosolekul väide, et president Kersti Kaljulaid viibis Tõllu õnnetuse eel kaptenisillal ning õnnetuse ajal oli kapten sillalt lahkunud, et saata riigipea tema ametiautosse.

Arikas märkis, et seni laekunud andmete põhjal ei ole tekkinud vajadust Tõllu asjus menetlust alustada. Ta lisas, et see pole ohutusjuurdluse keskuse asi, kes ja kus laeval õnnetuse ajal asus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: